• zeki müren'in dünden bugüne-4 albümünde 4. şarkı.

sözleri :

ben ağlarken o ellerle gülüyordu
    sevdim dedim, niye sevdin diye sordu

ben ağlarken o ellerle gülüyordu
    ben yanarken aşk yalandır diyordu
    mecnun gibi sevdiğimi biliyordu
    sevdim dedim, sevdim dedim, sevdim dedim, sevdim dedim, niye sevdin diye sordu

geçen tatlı hatıralar hayal oldu, hayal oldu.
    aşkın ile güler yüzüm nasıl soldu, ah soldu.
    deli gönül senin için yanıyordu, yanıyordu.
    sevdim dedim, sevdim dedim, sevdim dedim, sevdim dedim, niye sevdin diye sordu.
  • zeki müren'nin pek bilinmeyen ancak bir o kadar güzel söylediği şarkılarından biridir.
    "sevdim" dedim, "niye sevdin?" diye sordu.
    şimdi gel de kızma, sevmeye bunu yapana.
  • şarkıda bahsi geçen gibi bir sevgiliniz olduysa eğer, yüreğinizi delip geçen, yukarıda da belirtildiği gibi pek bilinmeyen, nihavend makamında bir zeki müren eseri.

bir insan sevgilisine ''niye sevdin?'' diye soracak kadar kör(hem gözü, hem gönlü) mü olur?
  • arabesk şarkı sözü.
  • zeki müren'in pek naif, pek içli ve pek asil söylediği bir şarkılarından birisi. şimdidin şarkılarındaki ucuz sözleri, şehveti gördükçe gözümde daha da kıymetlenen zeki müren'in çok ön plana çıkmayan ama dinlendiği zaman eşsiz bir hüzne sürükleyen bu şarkısı bende anıları canlandırıyor. niye sevdin diye soran bir ahu yüzünden dinlediğim zaman daha bir içimi burkar. kısaca enfestir.
  • insanın kaçınmayı başaramadığı, kin tutturan, öfke besleten bencil ve arabesk cümlelerden biri.
hesabın var mı? giriş yap