şükela:  tümü | bugün
 • merhaba, ben ahmet hakan.

  sorularınızı yanıtlıyorum...

  kanıt

  edit: yaptığım espriyi açıklamak zorunda kalmadığım, gönül rahatlığıyla gönderme yapabildiğim, acaba anlaşılır mıyım diye kaygı duymadığım bu ortamda bulunmaktan inanılmaz keyif aldım. soru soran herkese binlerce teşekkür.

  sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben ahmet hakan sorularınızı yanıtlıyorum/@ahmet hakan)

  not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
 • hoş geldiniz ahmet bey. kendinizi siyasi bağlamda hangi ideolojiyle tanımlarsınız? liberal, demokrat, dindar v.s v.s
  • ben bir insanın kendisini tek bir kelimeyle ifade etmemesi gerektiğine inananlardanım. tek bir ideolojik kelime bir insanı tanımlamaya yetmez diye düşünüyorum. birçok kelimeye ihtiyacımız var. dindarsın ama nasıl dindarsın, demokratsın ama nasıl demokratsın... böyle birçok kelimeye ihtiyacımız var diye düşünüyorum.
 • değerli gazetecimiz ahmet bey, hoşgeldiniz.

  2015 yılında nişantaşı vali konağı caddesindeki pandora kitabevinde karşılaşmıştık sizinle. kasadaki uzun kuyrukta hemen önümdeydiniz. elinizde muallim naci'nin kitabını görünce tarafsızlığı bozmamak adına recaizade mahmut ekrem'in 'zemzeme' adlı kitabını da almanızı önerdim, siz de bana hak verip sıradan çıkarak kitabı bulmaya gittiniz. ancak kuyruktakiler size yer tuttuğum için homurdanınca karşılık verdim ve tartışma çıktı. geri döndüğünüzde sıranızı savunduğumdan dolayı bana teşekkür ettikten sonra münakaşaya girmemem gerektiğini söylediniz. oradaki insanlara ise tepki göstermekte haklı olduklarını fakat bunu daha yumuşak ifade edebileceklerini anlattınız. "arka sıradaki herkesten izin istemem gerekirdi." diyerek özeleştiri yapmayı da ihmal etmediniz.
  sorum şu: o gün orada bulunan herkesi aynı anda hem eleştirip hem de haklı bulacak kadar sağduyulu davranmayı nasıl başardınız ahmet bey? gerçekten enteresan bir andı.

  teşekkürler ve saygılar.
 • semazen olmak dururken, neden gazetecilik?

  edit: öyle gerekti
 • daha önceleri ekranlarda sıklıkla görmeye alışkın olduğumuz ümit özdağ gibi bir ismi; epeydir, hem de iyi parti bu kadar siyasetin odağı haline gelmişken ne sebeple tartışma programlarına davet etmiyorsunuz? sürekli chp ve akp'lileri programa çıkartıp iyi parti'yi yorumlatmak abes olmuyor mu?

  buna aleni bir iktidar ambargosu diyebilir miyiz?
  • diyemeyiz, ben kendi adıma ümit özdağ'ı tam da iyi parti'nin en popüler olduğu dönemde çıkardım ekrana. iyi parti'ye çok olumlu bakan yorumcular da bizim programlarımızda yer alıyorlar.
 • sagci misiniz, solcu musunuz, merkezci misiniz, liberal misiniz, muhafazakar misiniz, demokrat misiniz, sosyalist misiniz, komunist misiniz, islamci misiniz, cumhuriyetci misiniz, oportunist bir orta yolcu musunuz?

  necisiniz siz ya?
 • 3. havalimanı açıldıktan sonra boşaltılacak atatürk havalimanı yerine avm veya konut yapılmaması için konuyu gündeme taşımayı hiç düşündünüz mü? herkesin seçimle ilgilendiği şu günlerde bunu seçim vaadi olarak bile görebiliriz bu sayede. yoksa oradan bir evde ben alırım zaar düşüncesi mi var?
 • çocukluğunuzdan bugüne herhangi bir konuda: "vursalar, silseler bile taviz vermem" deyip de harbiden taviz vermediğiniz, yani gerçek bir gazeteci gibi doğru olduğuna inanıp da statükoya kapılmadan hiç bir fikrinizi cesurca savunduğunuz oldu mu? oldu ise bu fikriniz ya da prensibiniz neydi? ve son olarak klasik müzik mi, ilahi mi? kilise orgu mu, klavsen mi, tef mi?
  • ben hiçbir zaman fikirlerimden taviz vermedim. statükoya da hiçbir zaman kapılmadım. kanıt: hiçbir zaman cumhurbaşkanının herhangi bir davetine davet edilmedim. not: demirel, sezer, gül ve erdoğan dahil.

   klasik müzik, ilahi, org... hepsi.
 • hoşgeldiniz ahmet bey.

  teklif gelse melih gökçek ile sabah programı yapar mıydınız?
 • bu kadar hızlı dönmeyi nereden öğrendiniz ?
  • valla şartlar bu kadar hızlı değişirse dönüş de mecburen o kadar hızlı olur. temel fizik kuralı bu.