şükela:  tümü | bugün
  • amerikadan bildiren, orada yaşan bilimum türk zevatın tv'de falan üstüne basa basa gözümüze soktuğu ğğrrr'dır.

mesela şu anda bir abla konuşuyor habertürk'te, ırak yerine iğğrrrak, hillary değil, hillağğrry diyor. bir de selçuk şirin diye bir eleman var sıkça cnn türk'e çıkan, o da öyle.

tolga tanış falan gibi aklı başında olanlar yapmıyor bunu ama mesela, ingilizce konuşurken ğğrrr'ını yapıyor ama türkçe'yi efendi konuşuyor normal r ile.

bu ğğrrrlayanların birine şahsen denk gelsem ensesine tokadı vurup, "tamam la anladık imeğğrrrika da yaşıyosun" demek isterim.
  • ben sanırım bazen bu kisilerden olabiliyorum. belirtiyorum çünkü genelde insanlar yorum yaparken herşeyi biliyormuş gibi konuşuyorlar. işte efendim abd de şöyle abd de böyle diye o zaman devreye giriyorum ve bak kardeş burada böyle böyle diyorum ve ekliyorum burada yaşıyorum yani senden daha iyi bilme olasılığım yüksek.

zaten türkiye bu ben bilirimcilerle dolu. ne zaman türkiye ye gelsem hayatinda hiç yurtdışında yaşamamış hatta abd ye hic gelmemiş ingilizce bilmeyen tipler bana amerika yı anlatıyor. o zaman ben de belirtmek zorunda kalıyorum işte.
  • ben amerika'da yaşıyorum, açılın.