şükela:  tümü | bugün
 • ilgili haberin kaynağına bakınca gerçekliğinden büyük oranda şüphe duyulması gereken haber.
 • ilgili ülkede yıllardır yaşananlara bakılınca gerçekleşmesine artık şaşırıl(a)mayan haberdir.
 • lokal söylem. ifade edilen her lokal düşünceyi devlet meselesi yapmayın yeter ulan.
 • annemin başörtülü olduğu için 2 yıldır ikamet ettiği askeri lojmanlara sokulmadığına şahit olmuş biri olarak hiç ama hiç şaşırmadığım, doğruluğundan da şüphe duymadığım haberin başlığıdır. jandarmanın da asker karısı olduğu için bişey yapamamasını da pek anlamadım ama heralde general karısı falandı saldıran kişi.

  zamanın ötesi notu: ben asker çocuğuyum, bu enrty kötülenemez!!!
 • 80 senelik iktidarı elinden kayan bir güruhun son hırçınlıkları, son debelenmeleri olarak okunabilecek küçük bir olay. beni mutlu etmiştir. onca yıl milletin kanını iliğini emdiler ama işte gidiyorlar. tabii alışmaları, maaşlı birer memurdan fazla bir şey olmadıklarını kavrayıp kabullenmeleri zaman alacak.

  not: haberi inandırıcı kılacak yeterince ayrıntı var.
 • bu haber dogrudur yanlistir tartisilir da, bu haberin, haberde aktarilan ruh halinin dogru olma olasiligi herhalde tartisilamaz, keza tam tersinin dogru olabilecegi de. bundan herhalde bir on yedi on sekiz yil once kapali bir kadinin bir teyzenin kisa kollu giysisine bakip "cehennemde yanacaksin" dedigini biliyorum mesela. benim ablam da carsafli bir kadin gordugunde yuzunu burusturuyor, abuk sabuk benzetmeler yapiyor, neyse ki simdilik saldirmiyor.

  kurtce konusanlara ters ters bakan, (ay her entry'ye sokusturuyorum artik sikildim ben de ama) escinselleri kitir kitir dograyan bir ulkede taraflara bu cureti veren, boylesi haberlere "olabilir walla, olmamistir diyemem" dedirten o toplumsal cildirmislik halimizin sonu hayirli olacak mi onu merak ediyorum. muhtemelen hayirli olmayacak, hayirsiz da olmayacak, oyle teker yuvar gidecegiz herhalde, azicik guclenince karsimizdakinin gozunu oymaya hazir, ama korkaklik ve ikiyuzlulugumuzden sebep siranin "bizim taraf"a gelmesini bekleye bekleye.
 • kocasının slip mayoyla denize girmesinden hazetmeyen bir kadının onun hakkındaki feveranı.
 • bu yasanan olayin iyi, kötü, yararli, faydasiz ya da baska bir durumda oldugu konusunu göz ardi edersek eger, her iki taraflisida onlarca kez ülke topraklarinda yasanmis olgulardan biridir.

  küpeli diye sokak ortasinda dövülen erkekler
  erkek ögrencisine saci uzun ve küpesi var diye "adam" olmasini söyleyen yurt müdürleri,
  bas örtüsü ya da sakali biyigi var diye askeri gazino-lojman-lokal benzeri yerlere giremeyen insanlar,
  tayt giyiyor diye orospu oldugu yüzüne haykirilan genc kizlar,
  üzerinde sort var diye camiye alinmayan insanlar
  kafasinda sapka var diye kiliseye alinmayan insanlar
  "bana bakti" nedeniyle ulu orta dayak yiyen insanlar

  daha gider bu böyle. bunlarin bir cogu, cogu zaman bir ortak akli temsil eder. kimi zaman da kisinin o anki ruh halinden baska bir sey degildir.