şükela:  tümü | bugün
  • merhaba, ben atilla yeşilada.

bu bir buluşma değil, hesaplaşma. iyiyle kötünün ebediyete kadar sürecek bilek güreşinde yeni bir mercidabık muharebesi. hakkımda yanlış bildiğiniz her şeyin doğru olduğunu ispatlayacağım.

kanıt

edit: samimi olarak ekşi sözlük türkiye'de en takdir ettiğim platformdur. bütün katılanlara teşekkür ediyorum. övseniz de eleştirseniz de benim için çok kıymetlisiniz.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben atilla yeşilada sorularınızı bekliyorum/@atilla yesilada)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • hocam öncelikle hoşgeldiniz. bugünkü ovp’de 2018 yıl sonu enflasyon beklentisi %21 olarak açıklandı. tuık’ın saptırmaları vs. tüm bu donelere rağmen, resmi enflasyon rakamının kac olacağını düşünüyorsunuz? “atilla yeşilada'nin askerleriyiz, sevgi ve saygilar.. “
  • 2018 sonu dolar ne olur ?
    • 5 buçuk olur. bunu söyledim size. bu fikrimi de değiştirmeyeceğim. değiştirdiğim zaman da size haber veririm, hiç endişeniz olmasın.
  • kripto akpli misiniz? yoksa akp'ye bir şekilde yanlarım yolumu bulurum diye mi düşünüyorsunuz?
    • yanlarım değiş yanlaşırım olacak.

kripto kocamustafapaşalıyım. kripto akp'linin bir tarifini yapmanızı rica ediyorum.

ama evet tabii ki ben de hekres gibi menfaat uğruna çalışıyorum. varlık fonunda üyelik, birkaç şirkette danışmanlık, 500 bin satan ama hiç okunmayan gazetede köşe yazarlığı... şöyle cebime bir 500 lira koysalar öyle bir överim ki akp'yi...

ama ne yazık ki tüm çabalarıma rağmen ne akp, ne de chp cebime tek kuruş koymadı. bu konuyu kendime çok büyük başarısızlık olarak addediyorum.
  • atilla bey selamlar,

bugün açıklanan yep'e göre 2020 yılına geçer geçmez hem cari açıkta daralma hem de büyümede artış hedefi var. bu neredeyse imkansız değil midir? bir kobi olarak 2020 senesini de gözden çıkaralım mı?

vergiler ile ilgili videonuzu izledim. biz her ay yaptığımız satışlarda %18 kdv ödüyoruz ve fakat neredeyse tüm kobilerin satışları büyük oranda vadeli. bu kdv tahsilatı, tahsilat esnasında kesilerek kobilerin eli biraz rahatlatılamaz mı? gelir vergisi ve karşılıksız çeklerin de vergisini vermiş olmamızı hiç saymıyorum bile.

yayınlarınız için teşekkür, odin'e de selam ederim.

saygılar.
    • allahtan umut kesilmez. çıkmayan canda umut vardır.

akp'ye danışmanlık yapan hangi ekonomistlerse bu adamlar üniversitede makro ekonomi dersi almamışlar. bir ekonominin daha az cari açıkla daha hızlı büyümesi için arz tarafının esnekleştirilmesi gerekir. bunu yapmak da en az 5 sene sürer. dolayısıyla programın bu bölümü üfürük. 2019'da 0 büyüme, %4 cari açık tahmin ediyorum.

siz salak mısınız yahu? şu anda kdv'sini devlete ödeyen bir tek siz kaldınız! ödemeyin siz de herkes gibi affa gidin. tahsilat oranı %20'ye inmiş. o şanssız %20'den biri misiniz siz?!
  • dolar yıl sonu kaç olur?
  • hoşgeldiniz lordum,

kendinizi neoliberal olarak tanımlar mısınız? yoksa sosyal liberal misiniz?
    • ben kendimi nasıl tanımladığımı burada söyleyemem; siteyi kapatırlar muhtemelen. ama daha çok neobudistreinkarnatif olarak tanımlıyorum kendimi. ve transformatifpatolojik.
  • merhaba,

stagflasyona karşı asgari ücrette indirim çözüm olabilir mi?
    • biraz önce neoliberal tanımak isteyen arkadaş, bu stagflasyona tanımak isteyen arkadaşla tanışsın...

valla stagflasyona karşı çözüm resesyonu kabullenmektir.

ikincisi de hazine ve merkez bankası, bütün topluma asla enflasyona müsade etmeyecekleri mesajını çok net bir şekilde vermeli. enflasyon ve faizlerin derhal düştüğü görülecektir. kangreni bugün ameliyat etmezseniz yarın bütün bacak gider.
  • şerif gören'i sever misiniz?
  • hane halkı için ekonomik tedbirler nasıl olmalıdır? zam gelecek diye temel ihtiyaç malzemelerini önceden alıp stok mu etmeliyiz yoksa parayı cebimizde tutup ihtiyaç olduğunda mı almalıyız.
    • hahahahahahahhaha!

valla doktor sizin için ne yerse yiyin dedi. öyle stokçuluğa, gereksiz karamsarlığa gerek yok. lütfen bankalara güvenin. aşırı kredi kullanmayın, gereksiz alışverişten kaçının.

türkiye, bu zor günleri de atlatacaktır.