şükela:  tümü | bugün soru sor
  • simge'nin uzun zamandır üzerinde çalıştığı yeni albümü. bu süreçte çıkardığı her tekli hem hit hem de sağlam şarkılar olunca albüm beklemeye değerdi elbette...

ozan bayraşa'nın etkisiyle düzenlemeler öne çıkıyor, şarkılar da simge'nin önceki şarkıları gibi aklı başında işler gibi görünüyor emek harcanmış projeye

şarkı listesi ve yazarları şöyle:

1) ben bazen (ersay üner)
    2) pes etme (alper narman, ersay üner, ozan bayraşa, simge)
    3) ram ta tam (selim siyami sümer)
    4) üzülmedin mi (ersay üner)
    5) hu (alper narman, onurr) [daha önce onurr'un seslendirdiği şarkı simge'ye çok ama çok yakışmış]
    6) ayrılık yazması (gökhan şahin, simge)

7) aşkın olayım (onurr)
    8) ister inan ister inanma (alper narman, onurr)
    9) öpücem (sezen aksu, sibel algan)
    10) yalnız başına (çağrı telkıvıran)
    11) kalp kırmak (alper narman, ozan bayraşa, simge, yasemin özler, çağrı telkıvıran)
    12) aşkın olayım - versiyon (onurr)
    13) üzülmedin mi - akustik
    14) gülümseyişinle uyandım (simge)

*albümdeki diğer künye bilgilerini de güncelleyeceğim...
  • albüm güzel, albüme adını veren bu şarkı güzel...

edit: sözlerini yazayım tam olsun.

üstüme üstüme geliyor hayat sabrımı sınıyor
    yağtığı şakalar artık bayat hep başa sarıyor
    bazen çok dayanılmaz olabiliyor sorduğu sorular
    kısmen bir şeyleri alıp götürüyor bozuluyor havalar

ben bazen gitmek istiyorum uzaklara
    kaçmak istiyorum bu iklimden belkide kendimden
    ben bazen gitmek istiyorum uzaklara
    kaçmak istiyorum bu iklimden belkide kendimden
  • neredeyse tüm single'ları hit (veya hite yakın) olan, iyi şarkıcı simge sağın'ın merakla ve heyecanla beklediğim yeni albümü. uzun zamandır üzerinde çalışması; şarkıları, iyi bir aranjöre emanet etmesi ve iyi şarkı yazarlarıyla çalışmasına rağmen ortaya çıkan sonuç beni tatmin etmedi, üzgünüm. şöyle alıp sürükleyen, üst üste dinleme isteği uyandıran, "vay be müthiş müthiş" dedirten, şaşırtan yeni bir şarkı maalesef yok. albümün en iyi şarkısı, eski single'ı üzülmedin mi. iyi bulmadığım akustik versiyonunun eklenmesiyse, orijinal halinin ne kadar güzel olduğunu göstermiş sadece. bir tek aşkın olayım adlı onurr şarkısı çekici geldi. şimdilik durum bu, düşüncelerim değişirse editlerim.
  • 'aşkın olayım' efsane olmuş, kesinlikle katılıyorum...

http://www.milliyet.com.tr/…i-geciyor-molatik-8203/
  • ilk şarkısı ben bazen'in drop'ı on numara. şarkı her şeyiyle kendine bağımlı ediyor. son zamanlarda türk popunda dinlediğim en iyi şey. müziğimizdeki en büyük eksikliği dolduruyor. prodüksiyonunda ve mix'inde kim çalıştıysa eline sağlık. umarım yerli biridir de daha fazla dinleyebiliriz böyle işleri. ezik deep house stab'larını dinlemekten gına geldi. 2018'de hala stab üzerine vokal yapıp şarkı diye ortalığa salıyorlar.
    böyle kalabalık bir mix ve güçlü bir prodüksiyon ile müziğin kendisini dinleyebilmek güzel bir lüks. hem de dans etmek daha güzel oluyor böyle işlere.
    hala ilk şarkıdayım, ikiye geçemedim.

sanırım eleştirmenlerimiz ota boka aranje demese ölecek hastalığına yakalanmış. prodüksiyon ve aranje farklı şeyler.

ekleme:
    ister inan ister inanma ve aşkın olayım da albümün diğer iyileri.
  • sosyal medya ekibi sağlam kurulmuş albüm.

edit: albüm fena değilmiş. övgüye değer.
  • albümü henüz baştan sona dinlemedim, ama albüme adını veren şarkının tınısı ve sözleri son derece modern ve akılda kalıcı, umarım albumun kalanında da o zımba gibi giriş devam ediyordur, gereken editlemeleri dinledikçe yaparım efem.

edit: albüm cok kaliteli islerle cok ticari islerin karması, ama her dinleyiciyi az cok yakalar guzellikte. ister inan ister inanma,kalp kırmak,ben bazen, pes etme, üzülmedin mi, ve özellikle altını çize çize aşkın olayım kesinlikle çok güzel şarkılar. yani bir başyapıt düzeyinde degil belki ama bence gayet kaliteli bir debut albüm diyebilirim, simge'nin işlerini takip etmeye şevkle devam edecegim.

bunlar dışında öpücem, ayrılık yazması biraz ticari (formülü belli mi derler, alaturka kaygılı mı derler öyle işte) geldi, yalnız başına ehh, ram ta tam da akılda kalıcı ama sözlerinde pek ne anlattığına odaklanamadığım bir şarkı. gülümseyişinle uyandım da kısacık güzel bir dinleti kıvamında.

güzel albüm, ekip işi her zaman er geç değerini bulur, böyle devam et simge!
  • yankı ile öyle bir kredisi oldu ki simge'nin her yeni şarkısı çıktığında mutlaka şöyle bir bakıyordum, bir kaç kez dinliyordum, yankı'da hissettiğim duyguların yarısını hisseder miyim diye.
    çok kötü dediğim bir simge şarkısı da olmadı o zamandan bu yana açıkçası. illa ki yankı ayarında bir iş gelmedi ama o sadece simge için değil, müzik türü için bile sık olacak bir şey değil.

albümü şimdilik bir iki tur dinlemişken yorum yapmak ne kadar gerçekçi olur bilmiyorum. şunu söyleyebilirim albüm olabildiğince hit çıkarsın diye çalışılmış, özenilmiş ve nitekim de başarılmış.

albüm tam bir hit albüm. içindeki çoğu şarkılarla çıkış yapabilecek onlarca şarkıcı var.
    özellikle pop albümlerinde bu tarz yaklaşım görülmemiş bir şey değil ama albümün bütünlüğü yok. şarkılar birbirlerinin içine akmıyor, her biri ayrı bir parça beraber bütünü oluşturmuyorlar.
    yankı'yı yapan ekipten bu noktada daha iyi iş çıkarmalarını beklerdim ne yalan söyleyeyim.

bazen konsept albümler genele hitap edemezler , genele hitap eden albümlerde her zaman bütünlük oluşturamazlar. ama bu ikisinin dengelendiği çok güzel örnekler de var, simge bu zor dengeyi başarır diye ummuştum.

bunların yanında albüm gayet güzel, prodüksiyonu iyi, bir bir şarkılar piyasaya sürüldükçe heryerde duyacağımız, bundan rahatsızlık duymayacağımız bir albüm.

aynı ekibi umarım muhafaza ederler ve potansiyeline bayıldığımız bu ekip, çok daha iyisini yapıp, müzik tarihinde hep anılacak bir albüm yaparlar ilerde.
  • spotify'daki reklamı ile haberdar olduğum yeni simge sağın albümü. henüz komple dinlemedim ama çıkış parçasına vuruldum, sabahtan beri replay butonu aşındı.
  • genel olarak türkçe pop müziğin kalitesini yukarı çıkaran çalışmalar yapan simge sağın'ın, albümdeki yaza damgasını vuracak hitlerden biri ile aynı ismi taşıyan son albümü.

albümün tamamını dinleme fırsatı buldum ve müzikal anlamda en çok ister inan ister inanma parçasını beğensem de ben bazen, aşkın olayım ve kalp kırmak parçaları da albümün hangisini en çok beğendiğime karar veremediğim şarkıları arasında.