şükela:  tümü | bugün
  • ilker ayrık var mısın yok musun un formatını kendince toparlayıp daha eli ayağı düzgün bir hale getirmeye çalışırken birileri de ilker ayrık tarafından yaratılan formatı sikmeye çalışmasının eseri olan program. bu ne amk... bbg ile insanları eşleyelim dovuşturelim formatlı gelin damat programlarını çaprazlamışlar içine hali hazırda eş olan insanları koymuşlar ama sakillik aynı. tek fark bbeb yarışmaları eklemişler sadece.
  • türkiye'de yapılan yarışma. tanımı halletiğime göre aklıma gelen tek soru şu; bu yarışmacıları nereden buluyorlar? yani millet işini gücünü bırakıp nasıl gelebiliyor böyle bi yarışmaya? acunun yaptığı var mısın yok musun için millet, eğer istanbul dışından geldiyse, istanbulda ev kiralıyormuş diye duymuştum. işini gücünü bırakıp orada 'büyük hissediyorum valla'. mutlaka sözlükte bu tip yarışmalara katılanlar vardır, belki sözlükte katıldıkları yarışmaların başlıklarında anlatmışlardır bu hikayelerini ama beni en çok cezbeden şey karar anı. oturuyorsun hanımınla ya da beyinle ve diyorsun ki hadi kalk şuna katılacaz. lan valla iyi cesaret.
  • az önce denk gelip zapladığım program. kendime kahve yapıp tv karşısında oturayım dedim baktım bu program e neymiş derken daha anca 10-15 dk. oldu izleyeli bi baktım adama karısının yanında, kamera karşısında 'eşini aldattın mı?' diye soruyo. hemen zap. sen kim köpekbalığısın ya bu soruyu soracak. evet dese kadının yıkımını hayal edemiyorum ha bi de çocukları varmış kesin izliyorlardır. cevap hayır ise de böyle bi soru soracak kadar kalitesiz bir program nasıl izlenebilir ki. prim vermeyin şunlara gözünüzün çapağını suyla yıkayım ya. hadsizliği öğretmeyin çocuklarınıza izletipte. ben bu soruyu en yakınlarıma soramam, ki sormam, zaten sorulmamalı.
  • tanıtımını izlediğim kadarıyla ne kadar hanzo, çirkef, kavgacı, kendidi ağır abi olarak tanımlayan insan varsa toplamışlar eve reyting uğruna.

ilker ayrık'tan sonra ancak çirkef insanlarla, kavgalarla izletilebilir zaten bu program.

evet ekşi sözlük bir siki beğenmeme timi adına geldim buraya. ama yok arkadaş bir format bu kadar batırılabilir.
  • bu program zaten saçmaydı, bu haliyle bambaşka bir boyuta geçmiş. bir çift var, oyun kazanmışlar galiba. iki yıldızlı oda verdiler bunlara. bu iki yıldız nasıl bir vasıf yüklüyorsa bunlara bir anda kral ve kraliçe oldular. diğer yarışmacılardan ayrı bir yerde kahvaltı yapıyorlar ve servislerini yine diğer yarışmacılar yapıyor. kendilerine üç çeşit peynir verilmiş, diğerlerinin neden dört çeşit diye eleştiriyorlar. on dakika izledim, beynim yandı resmen. ne rezil bir programdır bu böyle.
  • (bkz: misogyny)

kadina hakareti, aile ici duygusal siddeti normallestiren, ulkemizin son haline cok fazla yakisan bir televizyon programi, bir tur reality show. oyunlarda basarili olamayan kadina bagirmak cok normal, agresif bir hanzo olarak esini aglatmak siradan, kadindan ozur dahi dilemeden oyunlara ve hayata devam etmek, kocasinin bagirmasi ve tavri yuzunden aglayan kadinin bir de uzerine hanzo kocasini sakinlestirmeye calisma cabasi ise her kadinin gorevi.

ezilin tum turk kadinlari. aferim. ha bir de hep boyle hanzo tiplerle evlenin, ben maco severim diyip diyip. dayak yerseniz polise gitmeyin, kocanizdir, dover de sever de. kizlarinizi da her gun dovun ki davulcu ya da zurbaciya kacmasin. ama bu zihniyeti kabul ederek yasiyorsaniz, lutfen aglamayin. kabul etmiyorsaniz eger sesinizi cikartin.

yeni turkiye'ye hosgeldiniz.

ironik olmayan kisa ve oz ozet: kesinlikle kaldirilmasi gereken bir program. keske tum kanallar bu tip programlar yerine insanlara birbirlerini dovmeyi degil de sevmeyi ogretecek, egitici, faydali programlar yayinlasalar. sokaktaki vatandas zaten is yerinde patrondan korkuyor, sokakta bombalardan korkuyor, evine tum bu stres yukunu atmak ve rahatlamak icin geldiginde ise televizyonda kavga eden insanlari izleyerek daha cok stres yukleniyor, bu sefer aile ici siddet, cinnet vs.

edit: misogyny'i yanlis yazmisim. duzelten lauran nightbreeze ve old joe'a tesekkurler.
  • insanları aptallaştırmaya yarayan programlardan biri. hadi bu formatı düşünenlerin amacı bu diyelim de sunucularından biri de çıkıp ben bu işin içinde olamam abi demiyor ya ona yanarım.
  • ben bilmem eşim bilir adlı yarışma olup ilker ayrık tarafından sunulduğunda sırada tatlı-sert atışmalar olsa da genellikle insanların birbirine takıldığı, eğlendiği ve güldüğü bir yarışmayken, şimdi (az önceki reklamdan gördüğüm kadarıyla) insanların birbiri ile sürekli kavga ettiği, kuyularını kazdığı yarışmaya evrimleşmiş program. kanal d de az çakal değil tabii biliyor şakalaşanlara, gülenlere (özellikle kadınlarsa) her türlü hafiflik yaftası çakılan, tartışmanın, kavganın, düşmanlığın vb. prim yaptığı dönemdeyiz. değiştirmiş yarışmayı. yazık..

tabii ilker ayrık döneminde işsizdim, o sırada ne varsa izliyor insan. baya bölüme denk geldim. bunu ise sadece bir reklam ve şu 5 dakikalık izleme ile yargılıyorum.