• selami sahin & burcu gunes dueti. sozler ahmet selcuk ilkan, muzik selami sahin'in. klibinde mujdat gezen'i gordum, ilk ve son klip deneyimiymis.

nasil bir seymis diyenler icin;
    http://fizy.com/s/1drbsf

sarkinin degisik bir hikayesi var. ararken cikti, yapistiralim;
    http://www.magazinkolik.com/…-gunes-sevgililer-gunu
  • gecenin 2'sinde son sesle evimin içine dolan...

biraz dinledim, merakıma rağmen kalkmadım pc başından. içimden de geçiriyorum "kim ulen bu manyaklar?" diye.

"acep mahallenin gençleri mi yine? yok onlar darbuka çalıp ateş yakıyorlardı en son, henüz bu seviyede değiller.* serenat mı? yok yok, kim de o cesaret... sakin anadolu'nun sakin şehrinin sakin semti burası..."

baktım kısmıyorlar kızaklı oto teybinin sesini. "yeter hoca!!11" tavrıyla yöneldim cama, "uyandıracaksınız mahalleyi gençler!" demeye...

ne görsem iyi, otoparkın çimlerinde?

kendilerinden geçmiş bir halde dans eden gelin ve damat...

uçtu gitti tabii bir anda o 'ortalığı dağıtacak' özgüven.

"saygılar" iç sesiyle geçtim tekrar pc başına.

açmadım ağzımı ama keşke çıkmasaydım cama be sözlük... keşke 2 dakika daha tembellik etseydim. 2 dakika daha dinleseydim selami'yi, burcu'yu... utanıp kısmasaydı sesi -muhtemelen sağdıç da olan- gelin arabasının şoförü... devam etselerdi özgürce salınmalarına... 2 dakika daha...
  • keşke bu kadar haykırmasalarmış, bi düğünün ilk dans parçası olabilirmiş ya da şöyle pasta keserken falan.

sözleri eğer yamulmuyorsam söyle;

sen uyurken hasretin dökülür gecelerden sokaklara
    gelir yüreğime çöker
    her gün başka bir pencerede
    sensizliğin yollarına bakar
    ve boynunu büker..

ben bir tek kadın sevdim o da sensin
    ben bir tek sende yandım, alevlendim, delilendim
    ben bir tek adam sevdim o da sensin
    ben bir tek sende yandım, alevlendim, delilendim

ben bu sevdayı yemin bildim, söz bildim
    ben bu sevdayı kutsal bildim..

cem karaca versiyonu için (bkz: bu biçim) hiçbir kadin hiçbir erkeği ve hiçbir erkek hiçbir kadını, bu biçim, sevmedi.
  • ben askerdeyken meşhur olup, ben ne zaman gazinoda otursam bütün müzik kanallarında sürekli çalmasaydı, benim için bu kadar etkileyici ve özel bir şarkı olur muydu bilemiyorum, ama başarılı olduğu kesin.
  • trt'de yayyınlanan senfonik sesler programında adını tam hatırlayamadığım bir eser tam olarak bu şarkının müziği idi. sanırım selami şahin de benim gibi önceden dinleyip çok beğenmiş bundan bir şarkı yapayım demiş.
  • sözlerinde erkek yerine adam kelimesi geçtiği için söz yazarını tebrik ettiğim şarkı. insanlar halâ kadının karşılığının erkek olduğunu sanarken cesurca bir girişim olmuş. (bkz: #27728739)
  • bir yerde doğru sayılır.

sevgi hissedildiği sürece yaşar ve değerli olur.
    o yüzdendir ki, her zaman sevgili en çok sevilendir.
  • kimi için doğru olsada her yeni sevgiliye onu kastederek söyleyenleride unutmamak lazım.
  • ben de yeri çok ayrı olan bir şarkı.

ben bir tek kadın sevdim o da sensin
hesabın var mı? giriş yap