şükela:  tümü | bugün
  • hepimizin bildiği "bulut sistemi" açıklamasında geçen bir söz. dönemin ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı sn. binali yıldırım'a ait. herhangi bir konudaki açıklama yetersiz kalınca kullanılabilecek bir bakınız olabilir kanımca. aynen (bkz: eyyorlamam bu kadar)'da olduğu gibi.

bilmeyenler için 15. saniyede geçiyor

(bkz: ben böyle anlıyorum belki farklı bir şeydir)
  • ben safça seven insanların fazla kandırıldıklarını düşünüyorum, böyle anlıyorum,

belki farklı birşeydir...

4 senedir çok emek verdiğim biri tarafından 2 sene boyunca kandırıldım. kendi de itiraf etmişti; yalan denizinde yüzmüş. işin kötüsü bir de beni o denizde boğmuştu. sağolsun her şeyi bana açıklayan gözünü karartmış iki insan vardı. birine başta inanmadım ama ikinciyi dinleyince dedim tamam. doğru her şey. yemedim, içmedim yediğim kazığı sindirmeyi bekledim. her geçen gün yeni bir şey öğrendim. ilkinde internetinin olup, benimle konuşmak için tenezzül etmediğini (tek imkanımız buydu), ikincisinde benimle tenezzül etmediği görüşmeleri bir başkası ile yaptığını. öğrendigim gün hayatım başıma yıkılmıştı. durduk yere saçları çekip, insanın kendisini apartman boşluğuna atmak istemesi nedir iyi bilirim. günler geçti, haftalar, aylar. hala düzelmedim. gün geçmiyor ki yeni birsey öğrenmeyeyim. şimdi de görüşmeden ötesi olduğunu öğreniyorum. ortada koca bir yalan olduğunu. birilerinin birilerini aldattığını ve benim "eskimin" bunları canı pahasına sakladığını kendi ağzından duyuyorum. neden mi canı pahasına? hesapta ben onun canıydım çünkü. beni umursamayı bırakmadan önce. aldatılana bakıyorum saf aşık, kendime bakıyorum daha da saf. ben uyandım ama başkalarının hala uyuduğunu bilmek bu hayatta çok üzücü. ben ne diyorum değil mi?

boşverin zaten okusanız da anlamayacaksınız. amaç acımı hafifletmek. sadece birşey öğrendim ve bunu size net bir şekilde anlatabilirim; eğer seviyorsanız, ve muhtaç olduğunuzu belli ettiyseniz yandınız demektir. bilin ki sizin gibi insan az bulunur. düşünün bir, karşıdaki sizinle aynı ölçüde sevebilir mi sizi? birşeyi ölçerek kesseniz bile arada milim fark olurken. ölçülemeyen çok göreceli bireyden bahsediyoruz. o yüzden saf olmayın, herkesi kendiniz gibi sanmayın. daima özeliniz olsun. kendinizi tamamen karşıdakine asla açmayın ve dediklerine hiçbir zaman "kendinizin yalan söyleyemediğini" hesaba katarak inanmayın karşıdakine. kimse bütünleşerek uyuşmuyormuş bu hayatta. çok yazık.

yine de demek isterdim; belki farklı birşeydir.