şükela:  tümü | bugün
  • bacak bacak üstüne atışıyla ne kadar yaman bir akademisyen olduğunu aslında çok iyi belli etmesine rağmen yine de uzun uzun anlatmaya çalışan bir akademisyen kardeşimizin kaybederken dahi "ben aslında kültürlüyüm" deme çabası olarak yorumladığım sözü. sen duymadıysan kesin yoktur çünkü.

(bkz: harvardlı doçentin ilk soruda elenmesi)
    (bkz: kim milyoner olmak ister)
    (bkz: metafor erman)

not: bu entarinin gayesi bir kişiyi aşağılamak değil, hal hareketleri ile "sıradışılık, farklılık, üstünlük" hissettirmeye çalışan birisi üzerinden bu hareketin özenilesi olmamasını sağlamaktır., tşk.
  • kültürlü insan, vasat bir dil kullanmak zorunda değildir.
    ne deseydi hoşunuza giderdi? ben böyle bir "şey" duymadım deseydi mi?

nedir bu vasata övgü arkadaş bu ekşideki? biri leğenle mocha der, biri metafora takar.
    ayrıca ben de 30'larındayım. çok da iyi bir devlet ilkokulunda okudum. ben de duymadım "çiçek olmak" diye bir tabir.
  • diplomam var harvard’tan,
    entelektüelim ben ulan!
    severim çiçekleri tek bacağından,
    ben böyle metafor duymadım.
  • bu metaforu duyanlar bilenler soğuk füzyonu buldular.
    o nedenle her şey hak kendilerine.
    cahilikte level atladınız. tebrikler.
  • "hazır başlık tutmuş, dur ben de ekmek yiyeyim" çabalarına gel...

metafor falan, duymadınız siz kullanmıyorsunuz diye havalı gelen terimler, görmediğiniz oturuşlar, başkalarının fularından değil, sizin cehaletinizdendir bazen.
    her ikisini de bu kadar gurur meselesi yapıp kendi kendinizi eziklemeyin.
  • hayattaki en büyük kültür kaynağınız babanız olduğundan farklı kelimeler duyunca dikkat çekesiniz gelmiş. iki üç favori için boş yapmayın.