şükela:  tümü | bugün
 • fehmi koru tarafından kaleme alınan ve 17-25 aralık sürecinden başlayarak cemaat ile hükümet arasındaki ilişkileri konu edinen kitap.

  bbg
 • kitap hakkindaki carpiklik ve bilgi hatalarinin ele alindigi guzel nir analiz var;

  "1/kitabın hedefinde hizmet hareketi var. h.avcı, s.uzun ve n. şener tarafından yazılan kitapların bir benzer şeklinde kaleme alınmış.

  2/oslo görüşmesine katılan h.fidan'ı mit görevli olarak katıldığını ifade ediyor. ancak fidan, başbakan müs. yardımcısı olarak katılıyor.

  3/17 aralık soruşturmasını yürüten emniyet mensuplarıyla ilgili zaman'da haber yapılması organik bir bağ olarak ifade ediyor.

  4/kck soruşturmaları kapsamında bdp'li belediye başkanlarına plastik kelepçenin dönemin içişleri bakanlığı'nın bilgisi dışında olduğu iddia ediyor.

  5/ancak dönemin eski diyarbakır emniyet müdürü ve eski istihbarat başkan vekili güven, talimatın bakan'dan geldiğini dile getirmişti.

  6/sayın koru'nun gazetenin ankara temsilcisi olarak katıldığı bazı mahrem görüşmeleri kitapta yazması, çok etik bi davranış olarak gelmedi.

  7/kitabında sn hakan fidan'ın mit müstaşarı olmasına cemaatin karşı olduğunu ve yayınların da bu yönde olduğunu ifade ediyor. delil yok!

  8/7 şubat 2012 tarihinde fidan ve mit mensuplarını savcı celal kara'nın ifadeye çağırdığı iddia ediliyor.savcı kara değil s. sarıkaya.

  9/savcı celal kara, kck ve mit bağlantısını değil 17 aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüttü. büyük bilgi hatası.

  10/cemaatin fidan'ı hedef almasında geskom'un mit'e geçmesi ve fidan'ın gelen talepleri dikkate almaması iddiası var. hiçbir bağlantı yok.

  11/koru, erdoğan'ın başbakanlık ve cb olduğu dönemde gezilere katılmadığını ifade ediyor. ancak e.dumanlı'nın her geziye gittiğini kaydediyor

  12/dumanlı ile sn erdoğan'ın her gezide başbaşa özel görüşmeler yaptığını kaydediyor. taleplerin de burada aktarıldığını öne sürüyor.

  13/akp'li yerel yöneticilerin cemaate yaklaşık 5 trilyon tl'nin üzerinde gayrimenkul tahsis ettiğini ileri sürüyor. ancak somut veri yok.

  14/ergenekon operasyonununu yürüten emniyetçilerin, gözaltı dalgasında hükümetin bakanlarına bilgi vermediği aktarılıyor. ne kadar gerçekçi?

  15/akp'li siyasilerin illegal olarak sözde paralel yapı tarafından takip edildiği aktarılıyor soruşturma dosyasında hiçbir bilgi mevcut değil.

  16/sayın koru, kitabında 17 aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına üstün körü değiniyor. hükümete yönelik girişim olarak görüyor.

  17/son kısmında ise paralel yapı ile cemaat mensuplarının ayırt edilmesi gerektiğini kaydediyor. ona göre operasyon gerektiğini kaydediyor.

  18/koru, ayrıca dışişleri bakanlığı'ndaki dinlemenin de almanya ve abd istihbaratı tarafından yapıldığını aktarıyor.

  19/yine dönemin başbakanı erdoğan ve oğlu bilal erdoğan arasında geçen kriptolu dinlemenin de yurt dışı kaynaklı olduğunun altını çiziyor.

  20/söz konusu dinlemeler, 30 mart seçimler öncesinde hizmet hareketi yönelik kara propaganda aracı olarak kullanılmıştı.

  21/sn koru, 17 aralık fezlekesinde 'dönemin başbakanı' şeklinde bir ibarenin geçtiğini kaydediyor. bu bilgiyle ilgili hiçbir belge yok."

  bayram kaya'nın @bymkaya hesabından 16.05.2016 tarihli tweetlerinden derlenmiştir.
 • bir solukta bitirdiğim, hükümet ve cemaat ilişkisinde çok şey öğrendiğim güzel bir kitap. en dikkat çeken iddia ''latif erdoğan'ın fetullah in masonlarla görüştüğünü belitmesi".
 • "o sebepten bizim karılar hiç kocamaz. ümidi var besbelli. hani herif ölür de inşallah bir körpe* oğlana düşerim diyerek... istersen gül beyim... doğrusu bu... (...) karı kısmı mal gibi bir şey... peşinde çok dolaştın mı sonunda razı olur. ben bunu böyle gördüm." kemal tahir - karılar koğuşu

  (bkz: karılar koğuşu/@ibisile)