şükela:  tümü | bugün
93 entry daha
  • özlediğimden yazıyorum, yazmayı özlediğimden ve en çok sevilmeyi hak edenin ben olduğumu bildiğimden, kendime yazıyorum. herkes gitse de yine tek sarıldığım, hiç gidemeyenim kendime yazıyorum.

- o zaman neden buraya yazıyorsun?

- neden kendime yazdığımı görün diye yazıyorum.

başlıyorum.

sevgili, sanıyorum ki tek kişilik yalnızlığıma iki kişi birden sığarız. bulutlar parça parça dökülürken yağmur şeklinde yüzüme, evcilik oynayıp avunuruz.

ama ben gökyüzü olmak istiyorum. gözümü kapatıp ayakta dururken, arkamdan tutacağını bilerek kendimi bırakmak istiyorum. zehir zemberek aşkım, bir yanardağ ağzı tüm alevlerimi haykırmak istiyorum. yanılıyorsun, sana değil, bendeki sana sarılmak istiyorum. yanımda taşımak, her aklıma geldiğinde seni dudağıma götürmek istiyorum.

sonra yeryüzü olmak istiyorum. en yüksek dağdan, en alçak çukura kadar yayılıp ayağının değdiği bütün yerleri öpmek istiyorum.

yaratıcı olmak istiyorum. elimin değdiği her şeye seni katmak, herkese senden lütuflar paylaştırmak istiyorum.

en güzelinden ipek bembeyaz bir entari olmak istiyorum. bacaklarına dolanmışken, sadece orada olmanın, ve kendini bana anlatmanın gereksizliğini yaşayım istiyorum.

ufak bir tebessüm olmak istiyorum. kafandan geçeni tahmin etmeme gerek bıraktırmayan sade bir tebessüm olayım istiyorum. en mutlu, az mutlu, hep mutlu bütün mutlu durumlarında iki dudağının kenarına konayım istiyorum.

senin kadar çocuk olmayı istiyorum. kaybetmişken oyuncağını salya sümük ağlamak, ama sonrasında hep sonrasında unutmak istiyorum. yeni oyuncaklar sevmek istiyorum.

senin gibi güzel olmak istiyorum. şişede değil balıkta durmak istiyorum. herkese güzelliğimden pay verirken, daha da güzelleştiğimi görmek istiyorum.

bu sefer gerçekten aşk istiyorum. ne sakız iğrençliği, ne de güzellik sarhoşluğu ben sadece aşk istiyorum. biraz sade, basit, gündüz gibi aydınlık, en fazla saçların kadar karanlık, para gibi sayılabilir, hastalık gibi kaçılabilir, beyaz kadar temiz, sıradan bir aşk olayım istiyorum.

şiir olmak istiyorum. kaç şairden, kaç palyaçodan daha güzel, sınırsız dizeli, hep mutlu sonlu, hep l harfi gibi ince başlayan, içinde en çok sen geçen şiir olayım istiyorum.

biraz da mutlu olmak istiyorum. sırf bir yere mutlu yazarak ben de artık mutlu olmak istiyorum. mutluluğun sende olduğunu biliyorum. bozuk bir saat gibi ben de sana gelince hep durayım istiyorum.

bahar olmak istiyorum. tüm baharlarım gibi. en güzel baharım gibi. sevmenin anlatılmaz korkularını yaşamadan, sadece bahar olmak istiyorum.

--- spoiler ---
    gökyüzü
    yeryüzü
    yaratıcı
    entari
    tebessüm
    çocuk
    güzel
    aşk
    şiir
    mutlu
    bahar
    --- spoiler ---

evet ben her zaman çok şey istiyorum. ama artık sizden istemiyorum. ben kendi kendime yetiyorum.

ha unutmadan bir şey daha istiyorum.
    şarkıyı dinler misiniz.
  • düşün ki bunu yalnız sen okuyacaksın, demek mi?