şükela:  tümü | bugün
  • zamaninda imrenilerek giyilen; simdilerde ise ulan nasil giymisim diye sasilan seyler/kiyafetlerdir. insanlar degisir; moda da. kesinlike;

oduncu gömleğinin altına giyilen boğazlı kazak favorimdir benim. nasil giymisim lan? biz boyle pisik olduk iste...

(bkz: oduncu gömleğinin altına boğazlı kazak giymek)

ha bir de su var ;

(bkz: yandan çıtçıtlı adidas eşofman altı)

hatirladim ve bir gulme geldi...
  • bunun bir değişiği de bir şeyin yeni modası çıkınca eskisinden tiksinip, yine eskisi moda olunca öbür eskisinden tiksinmek.

ben üniversitedeyken dar paça pantolonlar yeni moda olmuştu, düz paça pantolon giymekten tiksiniyorduk; sonra düz paçalar moda oldu, dar paçadan soğuduk.

ya da işte düşük bel moda oldu, hemen düşük bel pantolonlar aldık, yüksek belden tiksindik; sonra yüksek bel moda oldu, oha ne kadar havalı duruyor diyip düşük bel pantolonları çöpe nasıl fırlatacağımızı şaşırdık falan.

kimbilir seneye neye gıcık olcaz :)
  • şu anki türkiye ye bakınca bir kadın olarak, dolabımda duran tüm şortlar, etek, elbiseler!!?

ben bunları zamanında istanbulda nasıl giymişim, nasıl korkusuz otobüslere binmişim, hayret..
  • converse ayakkabı..

herkeste var diye giydik, ne saçmaymış. daha berbat bir tabanlı ayakkabı görmedim.

ayak düşmanı.

ha bir de çirkin..
  • olay açık bir yaşlanma emaresidir aynı zamanda.
  • tek geçerim :

(bkz: mirkelam pantolonu)
  • çocukken alınan tüm kıyafetler.

eski fotoğraflara bakıyorum herkes havalı havalı pozlar vermiş, herkes güzel, herkes yakışıklı; bir de yan tarafta havada asılı duran bir kazak ve bir pantolon var. dikkatlice bakarsan kazağın boyun kısmından çıkmış ufacık bir kafa görebiliyorsun. hepsi mi iki beden büyük alınır arkadaş. "nasıl olsa boyu uzayacak seneye" mantığı ile atılan adımlarla heba olmuş çocukluğum resmen.
  • yarın yerini bugün giyilenlerin alacağı şeylerdir.
  • 80'lerin sonunda moda olan, genis vatkali bluzlar ve salvar pantolonlar. hatta bu sekilde siyah beyaz bir takim almisim, o zamanki bir sürü dügün dernekte de bu kiyafetle pozlarim var. kardesim hala santaj yapmak istediginde bu fotograflari millete göstermekle tehdit eder (onun albümünde de var bir kac tane, ben bendekileri coktan yok etmistim). her ne kadar artik daha klasik seyler giydigim icin tehlike daha az olsa da, hemen hemen hic fotograf cektirmek istemememin arkasindaki en büyük sebeplerden biri de budur.