• soru cevap duyuruları hakkında mesaj almak (olay lambasının yanması) istemeyen bir çok yazar olduğunu sözlük yönetimine iletmenizi istesek ne dersiniz?
  • selam can,

seneler evvel sahne amirliği yaptığım bir organizasyonda ismini vermeyeceğim bir sanatçı ile arka arkaya çıkmıştınız. o kişi bir a4 dolusu liste çıkarıp, odasına buzlu bademine kadar isteyip, ekibiyle zil zurna sarhoş olup terör estirerek bize orayı zehir etmişti. sen ise ekibine birer karışık tost ve meyve suyu isteyip zamanını sahne arkasındaki insanlarla sohbet ederek geçirmiştin. hatta saatlerce koşturmadan başı ağrıyan bir arkadaşa cebinden çıkarıp aspirin vermiştin.

bunu sana değil de burada diğer okuyan insanlara yazıyorum galiba. seyirci önünde aynı gözüken insanlar gerçekte bambaşka davranışlar sergileyebiliyor. buraya böyle not düşmüş olalım...

sevgiler.
  • detone olduğun zaman can't bonomo esprisini yapan hiç oldu mu ?
  • hos geldin eniste, dobloyu naptin?
  • iyi günler can bey. genelde böyle ünlülerin soru cevaplarını falan kaçırıyorum ben, iki üç saat sonra geliyorum bitmelerinden. bir tek sizi kaçırmadım ama size de soracak soru gelmiyor aklıma.

mortal kombat'te kimi alırsınız? sub zero hariç ama, sub zero'yu net ben alırım çünkü.
  • 00:00 müsadenizi isterim :) kuşlar konsun yollarınıza sevgili sözlük!

sevgili arkadaşlar;
    bugün misafiriniz oldum, hoşsohbetiniz için teşekkür ediyorum. elimden geldiğince sorularınızı yanıtlamaya çalıştım. umarım kimseyi kırmamışımdır. yeni çıkardığımız ruhum bela isimli yeni albümümüzü sizlerle tanıştırmak için buradaydım. vakit ayırır da bir şans verirseniz pek memnun oluruz. sürç i lisan ettiysem affola. selamlar ve muhabbetle...

can bonomo
  • merhaba dostum, hoşgeldin. sözlüğün çayı nasıl? dünden kalan çayın üstüne su çekip haşlıyorlar mı? yoksa taze taze, reklamlardaki gibi bir çay mı sunuyorlar? ben de ona göre ziyaret edeceğim çünkü. çayı da hiç sevmem ama bu mühim değil. mühim olan, çayın sağlam tutulmasıdır.

edit: teşekkürler, bence de ben müthiş bir insanım. göynüm hoş edildi ama yine çayı öğrenemedik, 'can'ın sağ olsun?..
  • aradığın sazı bulabildin mi?
  • merhaba, sözlüğe hoş geldiniz öncelikle.
    benim hep size sormak istediğim bir soruyu sormak istiyorum size.

sosyal medyada hep karsima çıkan bir caps vardı sizinle ilgili. diyalog halinde ;

soru : hz. isa'yı neden çarmıha gerdiniz?
    sizin cevabınız : ben germedim moruk 87liyim ben.

böyle bir diyalog gerçekten yaşandı mi? yoksa photoshop vs. mi?
  • merhaba sözlük;
    can ben.
    sorularınızı bekliyorum!

edit: arkadaşlar kaçıyorum. çok teşekkür ederim. çiçek gibi muhabbet oldu. artık ben de bir sözlük yazarıyım. elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışacağım sorulara. eyvallah!

kanıt

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben can bonomo sorularınızı yanıtlıyorum/@can bonomo)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap