şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: ar çelik)
 • sarkici celikin ben celik sadece celik diye karsilik verecegi bir tanisma sekli.
 • ilkokul esprilerinden biri. maalesef diyecek söz bulamıyorum reklamda kullanılması konusunda.
 • plazalarda herkesin diline dolanmi$, ugruna "bakalim en iyi taklit kabiliyeti kimin" yari$lari yaptiklari hitap.. insanlarin rastgele bir gamla cok sesli konu$an bir ucubeye ne kadar ihtiyaci varmi$ yarabbi..

  sesin sahibi gordugum en kotu robot dizaynidir ayrica..
 • -selam, ben çelik, arçelik, ya sen kimsin?
  --zaymıns, sadece zaymıns**
  -nerelisin?
  --sanane mına kodumun robotu..
  -içinden mi?
  --hey allahım... aiiiiiiiikidoooo
  çotank.
  -içinden mi?
  --....tısss...
 • bir zamanlar yapıkredi bankasının da yaptıgı ya da izledigi bir reklam senaryosu ( birkac markanın daha ) .. muhtemelen dogulu şivesiyle konusan , kısa boylu , gobekli , cogu zaman bıyıklı egitim seviyesi dusuk olarak gosterilen , bekci temizlikci guvenlik gorevlisi konumundaki elemanların gecenin bir wakti ya da depoda yalnızken garip birseyler gormesiyle salakca anlamsız tepkiler wermesi , buna karsılık arcelik reklamında oldugu gibi teknoloji harikasının onun seviyesine inerek sempati toplama taktigi ( -nerelisin ? - içinden mi? ) ..
  artık bunları aşsın reklamcılar , anadolu insanını dogulu dedigimiz kendi watandaslarımızı egitimsiz saf goruntu icine sokmaktan wazgecsinler . kucuk dusurmeye calısılan bu insalar artık sirketler kuruyor avrupa birligi ulkereiyle calısıyor , internetin mucizelerini kullanıyor , teknolojinin en son makinalarını fabrikalarında tarlalarında kullanıyor , dogulu cocuklar dershane yuzu bile gormeden en iyi universiteleri kazanıyor.. daha pekcok ornek ..
  bu reklama her rastladıgımda içimden tek bir kelime geciyor " yazık!! " ama anadolu insanına degil , kendini medeni kulturlu ustun warlık olarak goren burjuva istanbullu birtakım reklam yazarlarına .
 • evde orjinaline benzer bir ses tonu ve melodide "ben tayyip recep tayyip" diye dort donen essek kadar bir biladerin* evrimlesmesine sebep olan deyus replik...
hesabın var mı? giriş yap