*

şükela:  tümü | bugün
 • akıllara derhal kaslar ve duygularla ilgili bir tiradı getiren, "ben sanırım bazı duyguları çok yoğun yaşıyorum"un konsept kardeşi bir beyanat;ve hatta kimi zaman birbirini takip edebilir bu beyanatlar. genelde şöyle bir paragraf içinde rastlanabilir:

  -emin olun, çok duygusal bir insanımdır. duygularımı dolu dolu, fütursuzca yaşarım. solmuş bir yaprak, yerlere vuran bir yağmur damlası görmeyivereyim, inanın oracıkta gözlerim dolar, arkadaşlarım "nen var?" diye yanıma gelirler. bazen kendimi de anlayamıyorum. bir an çok neşeli, canlıyken hemen sonrasında gözlerim uzaklara dalar, bir hüzün çöker üstüme. (ama aynı zamanda çok kaslıyım).
 • magazin soylesilerinde yoneltilen anlamsiz sorulara neredeyse her celebritynin er ya da gec birgun verecegi, verdigi cevap - ya da deklarasyon-, "sosyo ekonomik ve bolgesel hic bir farklilik gozetmeksizin her grubun kalbini eriten bir kelime olarak duygusal"in yine populist bir acgozlulukle tecavuze ugradigini gozler onune seren, asiri doygunluga ugramis calinti replik.
 • titanic filminde hickiriklarina hakim olamayan delikanlinin, karizmayi toplamak icin basvurdugu replik.
 • soru: - son sevgiliniz ahmetcan sekercan ile kavga etmeniz sonrasinda onu hemen affettiniz, neden?
  celebrity x: - ben cok duygusal bir insanimdir, sevgisizlige cok cabuk alinabilsem bile, karsimdaki insanlarin gecirdigi zor duygusal surecleri anlayabilen ve affedebilen bir duygusal landscape'im var ( of of ingilizce kelimeleri de kullandim, yarin bizim yeni kaset yok satar eminim)

  (meali: ahmetcan sekercan pavyonda baska bir nedense yine sarisin mankenle uzum yeme yarisi yapip celebrity x'i ekmistir, celebrity x de cok bozulup geceyi ahmetcan sekercan'in kadim dostu hikmet ahmet kulyutmaz ile gecirir ve kiskancliktan patlar, herkese de anlatmistir as'nin kendisini yeni bmw'suyla almaya gelecegini ta ki, bir gun sonra kapisinda son model iki kapili porsche bulana kadar, e tabii ki ahmetcan'dan...hemen duygusal bunyesi ahmetcan'in gecirdigi zor zamanlari anlamaya, ve ona bu zor zamaninda bir empati.duygusallik karisimiyla destek olmaya yardimci olur. duygusal insanlar da boyle cabuk uzulur ama ayni zamanda gercekten affedici olurlar)
 • güzel yıldızımız tuğba'nın aşk defteri oldukça kabarık gözüküyor, ona biraz ayran gönüllü olmasın sakın diye soruverdik, bakın neler neler söyledi:

  -ben çok duygusal bir insanımdır, erkeğimi çok yoğun bir şekilde kıskanırım. o sebepten uzun vaadeli ilişkilerde çok yıpranıyorum. ama gönlüme göre birisini bulursam, erkeğimi uçururum..

  anlayacağınız güzel yıldızımızın çapkın erkeklerden dili çok yanmış, erkeklerden çok şikayetçi. eh.. ne diyelim, iyi şanslar tuğba!
 • duyulduğu anda olay mahallini beş saniye içerisinde terketmeye kafi gelecek beyanat
 • "sikerken ağlatırım"ın üstü kapalı söylemidir.
 • içindeki öküzün varlığını, bir süre için çeşitli amaçlar uğruna , gizlemeye çalışan erkek repliğidir.
 • - ben çok duygusal bir insanım..
  - ama ben değilim..
  -nasıl yani?
  -nasıl yanisimi var değilim işte..
  zannediyorum bu cümleyi sarfeden insanlarda biraz algılama problemide oluyor..duygusallıktan olsa gerek..