şükela:  tümü | bugün
  • merhaba, ben danla bilic.

youtube’u sadece 1 yıldır kullanan youtuber'ım. burada hakkımda çok fazla şey yazıldı, sevenler, sövenler, sövenlere sövenler, sevenlere sövenler oldu. şimdi buradayım, canlı olarak sorularınızı cevaplamaya çalışacağım. bence tanısanız seversiniz. :)

kanıt

edit: soru-cevap bitti. herkese çok teşekkürler.

sorulara verdiğimiz cevaplara buradan ulaşabilirsiniz: (bkz: ben danla bilic sorularınızı bekliyorum/@danla bilic)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • merhaba;

sorum: abuk subuk makyaj videoları çeken, botoks manyağı, vasıfsız, idot, sığ, eğitimsiz, niteliksiz, boş, hem de boştan bile daha boş, son derece riyakar ve zırcahil youtuber'lerin; 13 yaşındaki neslin duygularını sömürerek, gerizekalı gibi büyümelerine sebebiyet vermesi durumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

not: bu arada severek izliyoruz danla hanım...

twitter hesabım: twitter hesabım: https://mobile.twitter.com/mudarenes
  • kaç kilosunuz?
    edit: #73599723
  • öncelikle hoş geldiniz.

bu videonuzda özetle ''ekşi sözlük yazarlarını sallamadığınızı söylediniz.''

bu başlığa bakarsanız; (bkz: danla bilic'e soru sormuyoruz kampanyası)

gözlemlediğim kadarıyla ki gözlem yeteneğim kendimde övebileceğim nadir şeylerdendir, ekşi sözlük yazarları da sizi pek ''sallamıyorlar'' ve hatta birçoğu da tanımıyorlar.

ayrıca burada isteyen istediğini yazamıyor ne yazık ki. sansür yok dediniz ama inanın ki var. inanıyorum ki şuan eski yazar olup şimdilerde çaylak olan birçok kimse bu yazdıklarımı hafif kıvrımlı iç çeken gülümsemelerle okuyacaklardır.

bu düşüncelerinize rağmen fikrinizi değiştirip sizi ekşi sözlük'e çeken şey hangi fikir oldu?

sizi sorularımızı yanıtlamak için aramıza katılacaksınız diye incelemeye başladım ve bana aşağıdaki şeyleri düşündürüp pek soru fikri vermediniz.

--------------

bunu ünlü olmak için bu işe giriştiğiniz için soruyorum.

dünya'da ve tabii ki türkiye'de bir kısmı müstesna birçok kişi ünlü olup bir süre etrafta görünüp belirli bir kitleyi etkileyip sonra da herkes tarafından unutulmaya mahkum oldular. aradan yıllar geçip gittikten sonra da o kişiler gazetelere ''bakın o ünlü isim şuan nerede?'' veya ''ünlü x'in son hali sevenlerini şaşırttı.'' başlıklarıyla silik bir haber olarak eklendiler ve kısa bir zaman sonra da tamamen unutuldular.

yukarıda yazdığım o müstesna kişiler kendilerini halka mal eden kimseler olmuşlardır ve ölene kadar ve hatta öldükten sonra da unutulmamışlardır. siz bu kişilerden olup ününüzü sürdürebilecek misiniz?

ben sizi o müstesna kişi adaylarından biri olarak görmüyorum ne yazık ki. bunu bireysel olarak söylemiyorum, youtuber sektörünü zaten kısa olan sosyal medya tarihine dayandığım zaman kısa sürelik bir moda olacak diye öngörüyorum.

umarım eleştiriye açık birisinizdir. size kesinlikle saygı duyuyorum ve cevaplarsanız şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

edit: sırf kalbiniz kırılmasın diye, üzülmeyin diye uzun uzun açıklamalarla yazdım bu soruları. şöyle yazsam böyle düşünür üzülür diye korkup ince eleyip sık dokudum. tek başlarına sorsaydım eminim ki kırılacaktınız. ben bunu önlemek için uzun uzun yazdım.

nereden bilecektim seviyenizin ali ata bak seviyesi olduğunu?..
  • lütfen cek git sözlükten...
  • danla bilic kimdir?
    • danla bilic bir psikoloji öğrencisi, aynı zamanda bir senelik bir youtuber. onun yanında bir e-ticaret sitesi var. 23 yaşında ve hala okulu devam etmekte olan bir kız.
  • merhaba danla hanım.

2012 yılında antrepo 3’te düzenlenen ‘istanbul fashion week’ organizasyonunda karşılaşmıştık sizinle. o sıralar bu kadar ünlü değildiniz tabii, yanınızda ise bir arkadaşınız daha vardı. bir anda içimden geldi ve orada bulunan duayen modacı carolina herrera’ya sizi işaret ederek türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden bir manken ve moda ikonu olduğunuzu fısıldamıştım. bunun üzerine herrera yanınıza gelip klas tarzınızdan dolayı (şu tavşan kulaklı şapkalardan vardı kafanızda galiba) sizi tebrik etmişti. şaşkınlığınız ve mutluluğunuz gözlerinizden okunuyordu. sorum şu: makyaj vloggerlığına başlama kararı almanızın sebebi herrera ile yaptığınız o motive edici konuşma olabilir mi? yıllardır bu sorunun cevabını çok merak ediyordum.

teşekkürler ve saygılar danla hanım. ojeleriniz çok yakışmış.
  • danla bilic kim?
    harbi merak ediyorum, paso duyuyorum, kendini nasıl tanımlar?
    sadece "youtuber" mı yukarıda yazdığı gibi? ne yaptı şimdiye kadar, ne etti? gelecekte ne yapmak istiyor?

ek: slaven bilic'i tanıyor mu?

edit: ne bileyim ben kendisi normal biliç sanıyordum, slaven biliç akrabası gibi. pek mühim biri gibi göremesem de herkesin özgürce takılması, soru cevaplaması, eleştirilmesi, cevap vermesi, mutlu olması güzel şey. hadi bana eyvallah.

bu arada slaven hıyarı west ham'i mahvettin unutmadık!
    • tabii ki tanıyorum. kendime bilic soyadını takmamdaki tek sebep kendisine hayran oluşum. kendimi az önce tanımladım. gelecekte yine youtube'a devam etmek ve e-ticarete devam etmek istiyorum.

şimdilik hayallerim bu kadar. çok da planlı yaşayan biri değilim aslında.