şükela:  tümü | bugün
  • bir erkegin en onemli sevgi sozcugu
  • "seni seviyorum." cumlesine en cok verilen cevap.
  • sürekli ben de ve olaya göre nadiren benim de diyen insanlar çok var etrafta.

+ şunu şöyle yapacağım.
    - ben de.

+ bugün canım çok sıkkın.
    - benim de.

bir insan karşınızda bu tarz bir şey söylüyorsa sizin de öyle olup olmadığınızı öğrenmek amacıyla mı söylüyordur bu ve benzerlerini? sanmam öyle olduğunu.

en basitinden canınızın neden sıkkın olduğunu sormak yerine, "vallahi benim de canım acayip sıkkın" diyen insanları yanınıza yaklaştırmak üzere kurduğunuz sınır çemberinin çapı olabildiğince geniş olmalı.

devamlı bu şekilde bir yaklaşımla karşılaşıyorsanız, "demek ki devamlı böyle şeyler söylüyorum yahu ben" diyerekten kendinizi yoklamakta yarar var. fakat siz nadiren insanlara sıkıntınızı anlatan biriyseniz ve çevrenizde anlatmaya değer gördüğünüz kişiden bu tepkiyi alıyorsanız, işte o zaman sıkıntı var.

bunlar ben de insanı oluyor. bir kere fark edip takip ettiğinizde farklı konularda da ben de diyeceğini göreceksiniz. konuya göre "benim de canım yaa", "valla bence de"ler hava da uçuşabilir.

kendi sinir kat sayınızı yükseltmemeniz adına az muhatap olmakta yarar var bu tip insanlarla.

+ bazen siktir olup gitmek istiyorum.
    - ben de. (siktir git dese daha makbul, o derece.)
    + siktir git o zaman.*
  • kendinin de dahil olma durumunda soylenebilicek sozcuk(ler)
  • okur kisinin bundan iki gun oncesine kadar gunde iki defa uyeligin acilmis olması umuduyla tıkladıgı,tıklanmaktan uzerindeki harflerin bir kacı okunmaz hale gelmis tus...
  • sayesinde günlük entry sayısının 1000'lere cıktıgı tus.
    hayirlisi
  • seni seviyorum diyen birisine verilebilecek bir cevaptır. lakin bu ben de'den 'ben de kendimi seviyorum tıpkı senin beni sevdiğin gibi' şeklinde bir mana da çıkabilir gayet...
  • tiklandiginda "anketçi forumcu kisilikler için dizayn edildi. sana ne oluyor" mesaji çikiyor
  • ben de seni seviyorum, ben de özledim, ben de öptüm ya da ben de sevgilim gibi sözcüklerle tamamlanmadıgı zaman karşı tarafın aklında soru işaretleri oluşturan kısa cümle.
    (bkz: ben)
  • ek$i sozluke uye olmak isteyen ki$ilerin tiklamasi icab eden tu$. ust frame de ikamet eder. bir de evlere $enlik disclaimer icerir.