şükela:  tümü | bugün
 • ibrahim erkalin yazdigi ibrahim tatlisesin soyledigi abuk bir sarki...

  ahmedin, mehmedin sevgilisi var
  benim kollarım neden bomboş kaldılar
  onlara sevdanın çiçekli dalları
  bana da sevdanın dikenli yolları
  ey ben anlamam anlamam
  ahmet, mehmet dinlemem

  ben de isterem elma gibi yanaklardan
  ben de isterem kiraz dudaklardan
  yetim miyem öksüz miyem
 • aklimda arkaplanda duran bir malin elinde tuttugu "bende isterem" (aynen boyle yazilmisti) pankartiyla kalmis bir sarki. ibrahim tatlises'in yaratici dunyasindan bize el sallayan (bkz: hareket cekmek) baska bir eser. bu vesileyle ibrahim erkal'a da bir kere daha hayat boyu basarisizliklar diliyorum.
 • "bende isterem elma yanaklardan
  bende isterem hurma ancuklardan
  öksüzmüyem , çüksüzmüyem"

  diye çarpitilmişti bir lemanyak macerasi içinde. orjinali kadar kötüydü evet.

  ilkokulda biraktiğimiz "ali , ahmet , mehmet" üçlüsünden ahmet ve mehmet in sonunda mala vurmaya başladiklarini ama zavalli alinin hala milli eğitim neferi olarak çaliştiğini ve ibrahim tatlises kiliğina girerek isyan ettiğini anlatir bu şarki ayrica..
 • oksuz ve/veya yetim olsam istemeye hakkim olmazdi
  ama degilim
  dolayisiyla istiyorum
  demek isteyen sarki

  ne guzel (!)
 • benim gibi ibrahim erkalla, tatlisesle, arabeskle falan isi olmayanlarin bile beyninin bir tarafina zorla kazinmis olan ayni isimli sarkinin nakaratinin ilk 3 kelimesi. bazen tek basina sadece "ben de isterem" soz obegi olarak hatirlanir, bazen de nakaratin tamami eslik eder size "elma yanaklardan, oksuz miyem, yetim miyem..." diye. istedigim, deger verdigim, sevdigim bir suru seyi hatirlayamazken bu seyin beynimde istegim disinda yer etmis olmasi, gitmiyor olmasi, hatta arada sirada firsatini buldu mu, sacma sapan cagirisim sebebiyle hafizamin derinliklerinden cikip gelmesi uzucudur, dert meselesidir..
 • klibi de çok güzeldir bunun.mesela ibrahim tatlısesle, kızı kapan adamın tipleri açısından tek farkı birinin bıyığı kesmiş olmasıdır.
 • kim tahmin ederdi ki türkiye'nin (türkiye = türkiye'de yaşayan insanlar) 10 yılına mal olacak bir talanın dillendirilmeyen marşı olacağını..
 • ibrahim tatlıses'in body'ci bir hatunu "bende isterem" yazılı kartonla tavladığı ve fakat niyeyse aydemir akbaş'ın bu olaya ibo'dan daha çok sevinir gibi göründüğü bir klibe sahiptir.
 • melodisi eski ve underground bir fenerbahçe tezahüratında kullanılan şarkı.

  klasik "fenerbahçe sen çok yaşa" diye başlayan tezahürat (nakarat değil) enstrümanlı melodiyle okunur, sonraki kısım da "oo oo o" diye bağlanırdı.

  şarkı olarak da ibrahim erkal yorumu kemençe ve sazla türkü formatındayken ibrahim tatlıses düzenlemesi daha askerî bando ve türkü karışımı. trampet-borazan ve yaylı-zurna sırayla çıkıyordu.
 • https://www.youtube.com/watch?v=32w83tocfis

  yanilmisyorsam memo tembelcizer l-manyak'ta asagidaki gibi degistirmisti sarkiyi;

  "ben de isterem, alma yanahlardan,
  ben de isterem, hurma ancuhlardan,
  oksuz muyem, cuksuz muyem ? "