1. şu gurbet ellerinde zaman geçer mi acab
  bizi perişan ettik aybana kalasıca
  ben denizde bi gemi, dalgalar vurur beni
  ben ağaçta bir yaprak, rüzgar savurur beni

  yollar uzun gitmeyi burda zaman geçmeyi
  nasil da hatırladım kapidaki çeşmeyi
  ben denizde bi gemi, dalgalar vurur beni
  ben ağaçta bir yaprak, rüzgar savurur beni

  dert sardi dört yanumi hasret yakti bağrumi
  gurbet bana aratti dumanlı dağlarumi
  ben denizde bi gemi, dalgalar vurur beni
  ben ağaçta bir yaprak, rüzgar savurur beni

  söz-müzik: ilknur yakupoğlu

  cengiz hocam döktürmüş yine.
  https://www.youtube.com/watch?v=o_1jmvj2rva
 2. bugün çok ilginç bir şekilde rastladığım ve bayıldığım harika şarkı. kardeşim hafta sonu için bir kaç günlüğüne eve gelmiş, çocuk okuyor. eh ben de arkadaşları ektim ve dışarı çıkmadım. birlikte evde oturuldu falan filan.

  annem sıkı bir arka sokaklar izleyicisi. hazzetmememize rağmen kardeşimle biz de oturduk izledik zorunluluktan. aşinayım karakterlere aslında, mesut komiser var, şevket çoruh un canlandırdığı, hah bu geceki bölümde o vuruldu ve bu şarkı çalmaya başladı. dizinin ondan sonraki sahnelerini hatırlamıyorum. bu şarkıyı geç keşfettiğim için, keşfetme sebebim arka sokaklar dizisi olduğu için gayet değişik hissediyorum kendimi.
 3. arka sokaklar adlı dizinin bir insan hayatına katıp katabileceği en güzel şeydir muhtemelen. benim hayatıma en azından...
 4. her ne kadar sayın ekşi yazarları tarafından arka sokaklar beğenilmese de ergenlik yıllarım bu diziyle geçtiği için denk gelirse izlerim. ve iyiki izlemişim diye seviniyorum bu şarkıyı öğrendiğim için. çok güzel lan.
 5. "nasılda hatırladım kapıda ki çeşmeyi" ne alaka lan bir saattir bunu düşünüyorum.
 6. sırf şu şarkıyla beni tanıştırdığı için arka sokaklar'a harcadığım bütün saatler helal olsun. 9 ay falan oluyor bu şarkı çalalı, yapıştı kaldı bende.