şükela:  tümü | bugün
  • bir türk kadını atasözü.

o zaman ailen düğünle evlensin amık sana ne karışıyor. bak sinirlendim şimdi sıçıcam şov için yaptığınız düğünlere.

edit : hepiniz hava atmak için yapıyorsunuz suçu ailenize atmayın ya. kadın milleti değil misiniz başka kadınları çatlatmak hoşunuza gittiği gibi en yakın arkadaşınıza bile kem gözle bakabiliyorsunuz, yeri geliyor yerin dibine sokuyorsunuz. üstelik kendiniz diyorsunuz başka kadınlardan daha güzel olmak için yapıyoruz makyajı diye, e dolayısıyla düğünü de nispet olsun diye yapıyorsunuz.
  • direkt nikah ardından yurtdısı gezisi yapacak bir kadınla evlenmek istiyorum...
  • ayranımız dökülmesin psikolojisi
  • cimri ve beleşçi erkeklere dert olmuş kadındır. kız alıyorsunuz sokak köpeği değil, elinizi cebinize atacaksiniz.

edit: mesajlarda ve entry'lerde kız almak da nedir, biblo mu alıyoruz demişler. kardeşim "kız almak" terimi toplumda onlarca yıldır kullanılan bir terimdir. bunu duyunca bakkaldan parayla ekmek almak geliyorsa aklınıza o sizin sorununuz.

türkçe esnek bir dildir, "almak" kelimesi para karşılığında almak demek değildir. ama düğün ve evlilik süreci her aşamada bir alışveriştir, ona katılıyorum. hiç kimse karşılıksız bir olaya girişmez. sevgiler, saygılar, beklentiler el değiştirir. düğün de bir beklentiyse bunu yapacaksınız. ama gereksiz, ama pahalı, yurtdışına gidelim onun yerine deyip cimri davranıp sonra antalya'da her şey dahil otelde tost yediriyorsunuz.

beklentileriniz yüksekse eğer, karşı tarafın da yüksek beklentileri olabilir. düğün istemiyorum diyen kız varsa da öpün başınıza koyun. ama bir kızı 1000 erkek ister, 1 erkek alır. bu arz talep durumunda elbette kız almak ile erkek almak aynı kolaylıkta değil. seçen taraf biziz, ve bizim dediğimiz olmak zorunda. olmazsa başkasını bulmamız maksimum 1 ay sürer.

edit2: mesaj atanlardan birisi de kadın cinayetlerinin sebebi olarak kadınların başka erkeklere gitmesini söylemiş. yuh diyorum kendisine sözlüğün huzurunda.
  • sokak köpeği daha insancıl yaklaşır sevdiğine.
    sevdiğini sadece insan siker.
    her anlamda.
  • kendimi düğünde üzerime para takılırken hayal edemiyorum. büyük konuşmayı sevmem ama asla bir düğün organizasyonunda olmayı düşünmüyorum. düğün beklentisi olan hanımlar da başkasını bulacak bir zahmet.
  • “cimri ve beleşçi erkeklere dert olmuş kadındır. kız alıyorsunuz sokak köpeği değil, elinizi cebinize atacaksiniz.”

kız almak nedir ya? bakış açısına bak amk. sokak köpeği değil aslında fiyatı olan bir mal alıyoruz sanki.
  • aslında çiftlerin değil ailelerin evlendiğini gösteren durum.
  • benim de evleneceğim kadın resmi nikah, belki bir aile yemeği, ardından bu ülke dertlerini unutturacak bir yurtdışı gezisi ile işi bitirecek olmalı doğrusu.

pagan, şaman, islam, hıristiyan ve musevi geleneklerinden harmanlanmış, hiçbirinin aslını bilmediği halde uygulamaya kalktıkları bir ritüeller bütününü direten kadınlardan uzak durun. cahil ve görgüsüzdürler. aileleri istiyorsa iyice uzak durun. kadın kendini ve aslını sizden gizliyor, sizi elde etmek için rol yapıyor demektir.

ayrıca sinirli kadınlardan talepleri olmasa da uzak durun. bu da size konudan alakasız bir abi tavsiyesi olsun.
  • çözümü basit bir kokteyldir efenim, yemekli düğün işine girmeyin. ne siz yorulun ne aileler üzülsün