şükela:  tümü | bugün
  • kendini yazar sanan ve sayıları oldukça çok olan kişilerin mürekkep lekesinden farksız çıkardıkları kitapların eleştirileri ile harika işler gerçekleştiren bir twitter hesabıdır.

ölmeden önce okumamanız gereken kitap listesi hazırlamak isteyenler için oldukça ufuk açıcı olduklarını söyleyebilirim.

bu denli eleştirilerin varlığı bir çok gerizekalının gereksiz cesaret içinde “her boka edebiyatçıyım ben” diye atlamasına mani olacaktır.
  • harika bir twitter sayfası. kutsal bir amaçları var. 'allah var gam yok' tarzında edebiyata savaş açmışlar. nilgün bodur denen yazarımsı da nasıl gocunduysa artık bugün instagram'dan sayfaya yönelik atarlanmış, mahkemeye vermekle uğraşamayacağını söylemiş. amacına ulaşmaya daha ikinci gününden başlamış sayfa.
  • bu sabah farkına vardığım, tesadüfen karşıma çıkan bir hesap. şimdiden favori hesaplarımdan biri oldu bile. kitaplardan ve yazarlardan paylaştığı kesitlerle okumamam gereken, vıcık vıcık kitaplar listesi oluşturuyorum sayesinde.
  • yeni takiplediğim efsane bir hesap. kendilerine çok teşekkür ediyorum emekleri için. ben edebiyat değilim var, yarrak kürrek edebiyat yok. hadi eyv.
  • takip edilmesi gereken sayfadır. wattpad kitaplarına, kendini yazar sananlara ağzının payını verebilecek birinin olması güzel olacak.
  • bedelini vererek yayınevlerine kitabını bastıran twitter yazarlarının saçma sapan 'edebi' cümleleriyle fena kafa bulan hesap. türk edebiyatı bu bilinç sayesinde kurtulacak. devam diyor alkışlıyoruz :)
  • son zamanlarda görüp beğendiğim kaliteli twitter hesabı. kendini yazar sananlara, kaç para ulen bir kitap çıkartmak diyerek parasını bastırıp kitap çıkartanlara sağlı sollu şamar atan bir hesap. takip edin, ettirin eğer bir edebiyat severseniz.
  • takip ettiklerim arasında en muhteşem twitter hesabı.

güleriz ağlanacak halimize ama yine de bilinçlenmek iyidir, ben bu tür basımların olduğunu biliyordum ama bu kadar fazla olup bu kadar fazla sattığını bilmiyordum farkındalık yarattı... böylelerini iyiden iyiye afişe etmeli, destekliyorum. yazar ve şairliğin, edebiyatın, sanat kavramının içi bir ülkede nasıl göz göre göre boşaltılır nasıl basite alınır ve indirgenir görün, bilinçlenin ve bilinçlendirin. acı olan da maalesef bu tür kağıt israfı kitapların (kitap demeye de dilim varmıyor ya, 'şey'lerin) çoğunlukla en çok satanlar listelerinde olması. talep görüyor ki arz var, çok üzücü. neymiş "bir zamanlar benim olan ellerin, şimdi neden ellerin?"miş inceliğe bakar mısın? bu ülkede hüzünlü bir ponçik diye gece gölgenin rahatına bak diye kitap var arkadaşlar.
  • twitter'ı fazla kullanmamakla birlikte takip etmeye çalıştığım güzel bir twitter sayfası.

yazarımsılara sormak istiyorum: bu kadar rezil içerikleri nasıl oluşturuyorsunuz yahu?
  • dün attıkları şu tweet ile varoluş amaçlarını belli etmiş, gönüllerin hür sesi. severek takipliyoruz.