şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: biliyoruz)

  evrime olan inancımı kaybetmeye başladım bu arada. bunlar halen insana dönüşemedi zira...
 • mümkün mertebe troll başlıklara, cinsiyetçi, gerici başlıklara veya anketimsi başlıklara girmiyorum. çoğu yolda görsen yüzüne tükürmeyeceğin adamların cahil cühela kahve tipi yorumları işte.
  ama bazı başlıklar da ister istemez insanın ilgisini çekiyor, yuh ne denyo bi söylemdir bu amk, bunu söyleyen fikrini neyle desteklemiş bir bakayım diye girdiğim başlıkların çoğunun, ciddi ciddi toplum önünde olan insanların söylediğini görüp şoka giriyorum. zihniyetiniz belli zaten de bu kadar da dip yapılmaz ki be kardeşim.
  bugün (bkz: adet olmak hastalıktır tedavi edilmelidir) başlığı bir bu iki. şu simülasyon teorileri umarım gerçektir ya, yaşama sevincimiz kalmadı.
 • tebrik ediyorum kendisini samimiyeti için. eğip bükmeden asıl niyetini böyle söylemeli insan. ne güzel. çarşı mübarek.
 • çünkü benim zihnim o kadar karanlık ki ufacık bir ışık zerresi kör ediyor beni. hazmedemiyorum.
  kendi körlüğüme o kadar alıştım ki gerçek nedir görmek istemiyorum.

  kültür dediğin bana öğretilen tutuculuktur sadece.
  eskiye yanlışta olsa bağlı kalmalıyım. çünkü yeni bir şey çıkarsa karşıma ben mahvolurum. yok olurum. hiç olurum.
  ayak uyduramam çünkü.

  eğitim dediğin başında sopa olmadan olmaz. çünkü sevgisiz büyüdüm ben. bir şey öğretmek için hep dövdüler beni. şiddet benim rehberim oldu. kim uğraşacak şimdi modern bilimlerle. bırakın benim kendi küçük dünyamda ben herkese yeterim. eğitirseniz insanları ben yine bir hiçim.

  spor dediğin şey ise çok tehlikeli. eşofman giydiriyorlar küçücük kızlara çünkü.
  halbuki başlarını bağlayıp evinde koca beklemeleri gerekiyor onların.
  öyle olursa bana karı olabilir. bana daha kolay hizmet edebilir.
  spor ille de gerekse ben yatak odasında öğretirim ona. verin 12 yaşından sonra zaten helaldir bana...
 • tanımayanlar olabilir diye;

  bunu söyleyen adam bu
 • güzel sanatlar akademisi'ne gitmek için resim dersi alan, ardından da istanbul üniversitesi'nde okuyan kişi beyanı. ulan bir insan bu kadar mı kendiyle çelişir?

  erol mütercimler de bu zata nasıl kıymetli dostum diyor hala oldum olası anlayamadım zaten.
 • (bkz: sen ampul yak)
 • (bkz: philistinism)
  (bkz: filistenizm)
 • aslında başlık “dilipak’ın eğitime, spora, kültüre ve bilime karşı olması” şeklinde olacaktı lakin bilinen nedenlerden dolayı olamadı.

  tabi ben dilipak’ın mevzuuyu neden bu kadar uzattığını anlayamadım. kısacası, “ben yobazın önde gideniyim” diyerek de kendisini ifade edebilirdi.

  sadede gelelim!

  siyasal islamcıların bu türden açıklamalarını her daim tekrarlamaları benim hayattaki tek temennimdir. bu yönde yapacakları anlı şanlı açıklamalar neticesinde, din denen inanç anlayışının dibine kadar sorgulanmasına neden olacaklarıdır. bu sebepten dolayı bir ateist olarak dilipak’ın bizzat kendisine ne kadar müteşekkir olsam azdır.
  tabi gençler bilmez, zamanında bu dilipak ve türevleri türbanlı bacılarının eğitim hakkı elinden alınmasın diye az ortalıkta vaheyla koparmamışlardı. otobüslerin üzerinde, elde mikrofon, türbanlı bacılarının hak arayışına önderlik ediyordu. o türbanlı bacıların bu açıklamalardan sonra nasıl bir tavır içerisinde olacaklarını merakla beklemekteyim.