şükela:  tümü | bugün soru sor
  • var olduğu iddia edilen gizemli ve korkunç bir gerçek.

bak şöyle bir şey :

- evlilik ne zaman ?
    - bilmiyorum ya, pek niyetli değilim şimdilik.
    - hehehe böyle "ben evlenmem" diyenler var ya
    - ee
    - ilkkkkk başta onlar evlenir hep.
    - hıı

ben bu tespiti yapıp topluma salan her kimse onun çok afedersiniz göt yanaklarından makas alayım, bu nasıl tespit lan? ilk evlenirmiş. bir kere neye göre ilk lan, kime göre ilk ? hangi grup içerisinden ilk yani ?

"bir gün birisi çıkar karşına, hep bu dediklerini unutursun valla. benden söylemesi!"

he anam, he babam, he güzelim. he. bir bitip tükenin ya.
  • üniversite yıllarındaki üçlü kanka grubunda en erken ben evlenirim dememe rağmen halen evlenmemiş olmamla kuvvetlendirebileceğim hipotezdir. diğer ikisi kuralı bozdular, evlendiler , biri boşandı, diğeri evden kaçtı . beni bekleselerdi durumları farklı olabilirdi. *
  • ben de işe yaramayan söylemdir.
  • şehir efsanesidir, söyleyene kafa atma isteği uyandırır.
    ben liseden beri söylüyorum evlenmeyeceğim diye, hadi o zaman bunu diyenleri yine anlıyorum da üstünden 10 sene geçmiş, yaşıtlarımın çoğu evlenmiş çoluğa çocuğa karışmış, lisede 4 kişilik grubumdan evlenmeyen bir ben kalmışım, sevgilim, uzun süreli ilişkim, flörtüm falan da yok, hala evlenmeyeceğim diyince “bunu diyenler de ilk evlenen olur haha” diyorlar. ilki mi kaldı artık arkadaş? ne ezbere konuşuyorsunuz ya, bir şeyi söylenmeden önce bir düşünün mantık içeriyor mu diye. teallam.
  • küçük teyzemin düğününe gitmiştik. kuzenlerle oturmuş sohbet ediyorduk. sırasıyla 25, 23, 21 yaşlarında olan üç büyüklerle evlilik muhabbeti başlamıştı. yanımızda da 3 yaşındaki en küçük kuzen vardı. şu kısmı çok net hatırlıyorum:

25- ben sıramı 23'e bırakıyorum.
    23- ben de 21'e bıraktım, erkenden evlenemem.
    21- ben de 3'e kadar bırakıyorum. elin herifinin nazını çekemem valla.

bir sonraki yaz birer hafta arayla üçü birden evlendi. şimdi on yıllık evliler.

(bkz: inanma evlenecek)
  • sehir efsaneleri ne kadar normalleşmis. paravan arkasından erkek adayin boyunu ayakkabı numarasini sorup görüşmeyi kabul etmeyen kadin adayın ortalamanın uzerinde bi zekaya sahip olduğunu dusunuyorum en azından bi hesap kitap yapiyor:)

bkz http://alkislarlayasiyorum.com/…erseyi-buyuk-oluyor