• sorum yok ama bence güzel bir adamın güzel bir oğlusunuz, bunu söylemek istedim sadece.
  • soru falan yok. aynen böyle devam et. gayet iyi gidiyorsun.
  • merhaba, ben evrencan gündüz.

tutkuyla ve karşılıksız yaptığım müziğimi sosyal medyadan paylaşmamdan sonra insanların beğenisini kazandım ve bu benim işim haline geldi. güzel olan şey ise bir daha hiç çalışmayacak olmam. :)

ekşi sözlük’ten gelen böyle bir teklif beni mutlu etti çünkü sorular eğer güzelse benim için her biri bir hediye değeri taşır. 2 tane albümcük yaptım. ikincisi "mevsim çiçekleri" ise 4 gün önce yayınlandı. daha sıcak, buram buram çiçek kokuyor!

sorularınızı bütün samimiyetimle yanıtlayacağım. hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

evo.

kanıt

edit: arkadaşlar 1 saatin nasıl geçtiğini anlamış değilim. çok güzel, çok keyifli bir deneyimdi. hepinize teşekkür ediyorum. kalan soruları yanıtlayamadık, özür dileriz. çiçek gibi kalın. her mevsim açın.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben evrencan gündüz sorularınızı yanıtlıyorum/@evrencan gunduz)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • selam evrencan. evde yemek masasından yazıyorum.

annem evrencan’ı çok seviyorum dedi. seni youtube’dan takip ediyor severek. selamı var.

amerika’da yaşayan, tatile gelmiş ablam da diyor ki, mississippi nehrinin kenarında araba sürerken bile senden dinlemiş a change is gonna come’ı.

babam seni tanımıyor. ama yine de selamı var.

man of constant sorrow evde bir akşam yemeği masasından bildirdi. sorum yok.

sevgiler.
  • seni ilk kez youtube'da gördüm ve eşimle sesini çok beğenmiştik. babanla da çanakkale'de balık tutarken ufak bir sohbetimiz olmuştu şehitliği ziyarete gittiğimde. çok iyi ve hoş sohbet, alçak gönüllü bir adamdı, ruhu şad olsun. gitar çaldığımı duyunca çok sevinmişti.

belarus sokaklarında arabamda yaptığın cover'lar yankılanıyor. bil istedim. :)
  • merhaba, sakalın lens mi?
    • yok abi sakalım gerçek. ergenlikten sonra çeşitli değişimler geçirdim. 16'dayken denize girip çıktım ve saçlarım da biraz uzamıştı. bir de baktım ki kıvır kıvır lüle lüle olmuşlar. sonrasında sakallarım da güneş'le beraber evrilerek turuncu oldular. beklenmedik değişimler.
  • mümkün olsa hiç 'ünlü' olmayıp sadece değerinizi bilen bir kesime hitap edip ve sadece kendi anlayışınıza göre ortalama bir yaşam sürdürmeyi mi tercih edersiniz yoksa müziğinizi mümkün olabilen herkes duymalı mı? (=ünlü olmak)
    • hayır, para kazanmak isterim, evet, niye istemeyeyim abi.

ama şöyle bir şey de var belli bir kesime hitap edince konserler daha güzel geçiyor, herkes gelmiyor vs. konserin akışının engellenmemesi için her şeyini veren bir seyirci oluyor. bu da bir lüks bir insan için kesinlikle.

ama para kazanmak da isterim, neden istemeyeyim.
  • selam evrencan,

çalışmalarını çok başarılı ve kaliteli buluyorum, sadece ülkemizde değil global düzeyde de başarılı olacağına inanıyorum, bu tip çalışmaların olacak mı? yabancı dilde bir albüm veya turne gibi. eğer olursa yurt dışında düzenlenen kaliteli festivallerde adını duyacağımıza eminim.
    • çok teşekkür ederim, ben de aynı şeyleri düşünüyorum. çok geç kalmadan, birkaç seneye ben de ingilizce şarkılar, albümü beklemeden, single olarak yayınlamayı düşünüyorum.

hatta albüm esnasında bir şeyler denedik, çok da güzel oldu. o şekilde bile koyabilirim yani.

olmak zorunda da bu arada, imkanlar çok sınırlı bu ülkede. sürekli aynı yerlerde dönüyoruz. yazın hepimiz bodrum'dayız mesela. bir kez de yunan adalarında bir konser, londra'da, viyana'da... sokak konseri bile olur, olmalı, olması gerekiyor.
  • gözü yaşlı nil timsahı diye bir şarkı yapmak bence sana çok yakışır. bence *
    bir de jehan barbur ile bir düet fikrine ne dersin? hatta düetin adı da spoiler verdiğim gibi olur mu acaba?
    • neden olmasın, evet, çok şeye yorulabilir aslında. bir timsahın da duyguları olduğunu... onun bizim gibi kek yiyemeyeceği gerçeğini anlatabilirim bir şarkıda.

jehan barbur ile düet fikriine de okeyim. korkuyorum diye bi beste var. ama ismi kadar karamsar bir şarkı değil.
  • kimsin diyen müzik cahillerini göstermiş pırlanta gibi müzisyen arkadaşımız. rahmetli asım abinin müziğinden ve coşkusundan sonra dünya üzerine bıraktığı özündeki iyilikler bileşkesi kendisi.
    evrencan selam, tanışmıyoruz ama müziğini çok seviyoruz kardeşim.
hesabın var mı? giriş yap