• yine bir göksel şarkısı olan bir ihtimal'i andıran şarkı. o şarkıda nakarat öncesi şarkıyı yükselten bir bölüm var, "aşk şarabından içtim, bir hoş oldum kendimden geçtim" sözlerinin olduğu bölüm. ben fena aşığım'ın melodileri yer yer bu bahsettiğim kısmı andırıyor.

ben fena aşığım
    bir ihtimal (nakarat öncesi)

şarkıyı beğendim, bir ihtimal 2 niyetine dinlerim. bir ihtimal körebe'den çıkmış en iyi şarkıydı. soundda farklı biri olduğu belli, bildiğim kadarıyla sabi saltiel'le ilk defa çalışıyor. şarkı, nostaljik göksel albümlerini** andırdı, sanki 80'lerden beri varmış gibi hissettirdi, altyapıdan kaynaklanıyor olabilir.

ben fena aşığım (spotify)
  • göksel yine yapacağını yapmış. şarkı,düzenlemesi,klibi 10 numara
  • hayda atilla bastan asagiya. milyorlarca kez dinletecek kadar sözlere ve ezgiye sahip göksel eseridir.

"
    küllerimi baska bir hayata savur,
    bu bendeki kor ateşin karşılığı yoksa
    utanırım, sözlerimi unut yoksay,
    sende aynı yoksa unut,

sende aynı yoksa unut
    hiç değmediysem yoksay unut
    beni de kurtar, yoksay unut,
    yoksay unut.

ben fena aşığım, çok fena aşığım,
    batıyor dikeni göğsüme gülünün
    koparırsan acırım
    "
  • sabi saltiel'in ismi piyasada ne kadardır var bilmiyorum ama, mabel matiz'in albümünden beri takip ediyorum. çok iyi synthesizer sesleri kullanıyor ve kesinlikle çok iyi bir aranjör. bu şarkıda da iyi iş çıkarmış.
  • küllerimi başka bir hayata savur
    bu bendeki kor ateşin karşılığı yoksa
    utanırım sözlerimi unut, yok say
    sende aynı yoksa unut
    sende aynı yoksa unut
    hiç değmediysem, yok say unut
    beni de kurtar, yok say unut
    yok say unut
    ben fena aşığım, çok fena aşığım
    batıyor dikeni göğsüme gülünün
    koparırsan acırım

sözleri olan şarkıdır.
  • platonik aşkın *mına koymuş bi kızın* şarkısı. o ülkede o kadar çok dolanmış ki göksel, her köşesini adı gibi biliyor. dinleyen ve platoniğin ülkesinde büyümüş herkesin de *mına koyuyor tabii.
    koy kız göksel, senden kıymetli mi?
  • "dünyanın bütün platonikleri, birleşin ve kendinize bir marş bulun!" dense seçilecek marş bu şarkı olurdu muhtemelen. olmalı bence.*
  • cesaret aşkın nişanıdır, böyle sözleri yazabilmek, bu melodiyi eklemek nasıl bir hünerdir, bayıldım şarkıya
  • ben fena aşığım, yaşım kırk küsür. her şeyden bıkmış bir adamım.

ama ben fena aşığım, hayatımı değiştirecek kadar.
  • özlediğimiz göksel romansı bu işte diye kendi kendime nidalar attığım nadide eser. şarkının yükseldiği, "sende aynı yoksa unut, hiç değmediysem yok say unut" kısımları ise nefis olmuş.

kendi kafamda kurmaya çalıştığım gittiğinde, unuttun mu sahi, benden geçti aşk ile ortak bir hikayenin yeni öğesi. timeline sıralı değil ama puzzle ı tamamlamaya doğru gidiyoruz.

çok yaşa göksel!
hesabın var mı? giriş yap