şükela:  tümü | bugün
 • merhaba ben feridun düzağaç,

  sorularınızı cevaplıyorum.

  edit: her zaman ifade ettiğim gibi, özellikle kendimi kötü hissettiğim zamanlarda girip hakkımda yazılanları okuduğum bir mecra burası. her şey çok sahici, çıplak ve organik. o yüzden zevkle buradaydım, bir kez daha mutlu oldum. ve sizlere duyduğum saygının hatrına cevaplayamadığım soruları bugünkü ziyaretim vesilesiyle, adıma açılmış hesaptan tamamını yanıtlayacağıma söz veriyorum ve çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

  kanıt

  sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben feridun düzağaç sorularınızı bekliyorum/@feridun duzagac)

  not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
 • selamlar, saygılar ve çokça sevgiler fe abi!

  sana ilk kez sesimi duyurma şansını elde ettim, çok mutluyum lan!

  ssg'ye soru-cevap'ta konuk ünlü olayını çıtlatmıştım da alakam yok demişti, o gün bugündür umutsuzdum, sözlüğe gelmen sürpriz oldu. demek ki iş kanzuk'ta bitiyormuş, kanzuk'a benden bir dürüm!

  dört sorum var.

  1. seninle ve şarkılarınla ilgili emin olduğum bir şey varsa, o da "seni düşünürken içtiğim sigarayı korkarım ben söndürmeye" dizesindeki naifliği hiç kimse fark etmiyor. merak ediyorum, bu şarkının sendeki yeri ne? en sevdiğin şarkılarından biri midir?

  2. beni özdemir asaf gibi bir değerle tanıştırmış bir insansın. besteleme arzusu taşıdığın, içinde kalan, aklında yer etmiş başka şiirler var mı?

  3. affına sığınarak bir eleştirim var. eskilerden bir şarkı, ama sen de dipteyim ben'in nakaratının şarkıyı dibe çektiğini düşünmüyor musun? bu kadar güzel sözlere sahip bir şarkıda o nakarat olmuş mu?

  4. 10'a özel'de en sevilen parça dinle olmuş. uykusuzlukla cedelleşirken gecelerin üçünde bu şarkıyı dinleyen hayranların var. peki, dinle için de klip gelecek mi?

  son olarak; bu kadar insan senin şarkılarınla aşk acısı çekiyor, hayal kuruyor, neşe buluyor. hiç tanımadıkları halde sevdikleri bir insansın, iyi ki varsın.
  • 1. merhaba, en sevdiğim şarkılardan biridir.

   2. özdemir asaf'ın büyük oğlunun çok haklı sebeplerle "keşke bize ulaşsaydınız ve sizinle özel şeyleri paylaşsaydık" eleştirisinden sonra umut yapraklarını paylaşmaktan vazgeçtim. ve şiir bestelemek gerçekten zor bir iş.

   3. çok yerinde bir eleştiri ama o ruh haliyle öyle bağırmak istedim.

   4. ona bir konser klibi çekeceğiz.

   çok teşekkürler. ben de öyle hissediyorum. bu platformu da o yüzden bu kadar seviyorum.
 • abi zamanı mı ya...
 • hoşgeldiniz, siz de ülkemizde esen bahar rüzgarını hissedebiliyor musunuz ? :)
 • feridun bir allasen zaten ortalık karışık
 • hoşgeldin büyük üstad. sorum yok, lütfen kendine dikkat et.
  yaşım 41, seninle büyüdük bizde güzel hatıraların var. seni görmek güzeldi. sadece teşekkür etmek istedim.
 • feridun dur şimdi ortalık karışık
 • bana bir şarkı önerir misiniz?
  • yeni keşfettiğim bir grup var, sözlük'te hakkımda yazılmış ilk entry; ilginç isim bulma canavarlığına dair, şimdi gönül rahatlığıyla bu tacımı "ikiye on kala" grubuna devrediyorum ve şarkı önerim: "iyi ve güzel kadınlar hep ağlar".
 • abim,
  çanakkaleye ne zamandır gelmiyorsun, bir aralar pek sık gelirdin. özledik, gelecek misin çanakkaleye?

  (halk konseri / şenlik konseri anlamında sordum)

  cevaplanmama editi: "ben hep çanakkaledeyim yiğenim" diyorsun, peki :) yaza bozcaadada görüşürüz :)
 • neden düzağaç?
  • ailemin kütüğünün kayıtlı olduğu yer, adana kozan'a çok yakın bi yer. ayrıca afyon'da da bir düzağaç var ve gerçekten bütün ağaçlar düz.