• samimi, çalışkan, iyi niyetli ve alemci bir delikanlı. ben seviyorum, ülkemizin acımasız ve çoğunlukla mantıksız eleştiri çarklarına da iyi sokuyor. son teklisi arkadaş iyi olmuş. müzik yapmaktan sıkılmasın, gelişimini ve vizyonunu hep beraber görelim.
  • sanat için sanat kardeşim. yok autotune basıyormuş, sesi çirkinmiş normalde falan..
  • ergenlerin pohpohlaması sonucu parayı kıran bir keltoş.
  • yine kalitesiz ve çöp bir şarkı yayınlamış rapçi(!).

ben hayatımda böyle kasıntı, rap için bu denli itici sese sahip ve hemen her şarkısında bildiğin 'heceleyerek' rap yapan birini görmedim. tamam; rap artık politik ve sosyal bir kaygı gütmüyor olabilir günümüz dünyasında. senden sosyal mesaj içerikli, alt metinde ince mesajlar veren parça da beklemiyor olabiliriz ama biraz özen, biraz arzu et, tutkunu hissettir bize be adam. türkçe rap'e yaraşır bir parça yap, biz de "adam yapmış, bize de dinlemek düşer" diyelim. ceza ve sago'nun koyduğu çıtayı düşününce, seni dinleyen milyonlar olmasına mı, yoksa türkçe rap'in düştüğü çukurda senin de büyük payın olmasına mı üzüleyim, bilemedim. her şeyi geçtim, şu sesi dinleyerek nasıl keyif alabiliyor insan bu şarkıdan, şarkılardan hakikaten ilginç bir durum. neyse...

28 yaşına gelmiş, herhangi bir maddi sıkıntı yaşamamış, gayet rahat bir hayat sürmüş, her türkü imkanı elinde olan bir kişisin. hem kültürel, hem de mesleki olarak kendini geliştirmek için bir sınırın yok. inanılmaz bir yelpazeye sahipsin. neden biladerim, demet akalın, 1-2-3, babafingo vb. gibi çöp, vizyonsuz ve boktan parçalar yapıyorsun, anlaşılır gibi değil. şöyle düşününce ilk aklıma gelenler; eminem, snoop doog, 2pac gibi nice zor şartlar altında yetişmiş, sokağın, proletarya kesimin dibini görmüş dünyaca ünlü rapçiler var. kimisinin şansı yaver gitmiş, kimisi tırnaklarıyla kazımış. ama bir şekilde tarzları, lirikleri, flowları ve sözleriyle dünyaya mal olmuş müzisyenlerdi.

senin böyle bir kaygın yok, olmadı hiç. yetenek konusuna girmeyeceğim çünkü günümüzde auto-tune yapmayanı dövüyorlar neredeyse ancak tek minik beklentim türkçe rap için; daha kaliteli, daha dolu dolu, daha az auto-tune içeren ve daha muhalif parçalar. pek sanmıyorum değişeceğini ama bir umut işte.

edit: düzeltme
  • orman kanunları ile arkadaş arasında geçen süreyi ezhel dinleyerek geçiren bendenize artık başarısız gelen şahıstır.
  • her rapçi böyle sarmadı arkadaş
  • bu ne sikim bir müzik türü lan. harbiden bu tür müziği dinleyen varmış. gidin işkura başvurun a.q.
  • a li ata bak.
    ö mer mı sır sev er.
    ilk ok ul bir he ce le me ders in de kul lan ıl ır. bu a dam ın şar kı lar ı.
  • elli dakika ders gördükten sonra on dakikalık ara da kahve alıp biraz kafa dinlemek isterken okulun kafesinde bangır bangır çalan kanser edici parçaların sahibidir.( özellikle bu kişiye eşlik eden insanları görmek yürek burkan bir dramdır)

özünde iyi biri olabilir çok sempatik biri ama parçalarını beğenemiyorum ..
  • evlat hatırına gidildi konserine. zaten topu topu sekiz, on şarkısı var o performansı bile molalı verdi. bu gözler ajda pekkan'ı izledi 1,5 2 saatlik muhteşem performansını molasız verdiğini. çocuğumuz mutlu çıktı konserden, sesi pek de dinlediğimiz gibi değildi dedi onun bir hayal kırıklığını yaşadı ama biz bozmadık tabi.
hesabın var mı? giriş yap