• - cemil, ben hastayim bana iyi davran!!
    - kizim git kendine hasta bakici bul madem.
  • dogal bi baba kaprisi...kızım bugun gurultu yapma hastayım, kızım yemegi sen hazırla ben hastayım, kızım bulasık makinesini bi kerecik de sen bosalt ben hastayım, kızım internete giricem ben hastayım, kızım ben hastayım su yarına yetistirmem gereken raporları sen yazıver...cıkar icin hasta numarası yapmak da denilebilir bu cumleye
  • şevkat ihtiyacı sonucunda sarfedilen cümle.
  • ruh sağlığı yerinde olmayan biri tarafından söylendiğinde "tehlikeliyim..ısırır,yaralarım,zarar veririm;dikkatli hareket et." anlamına gelen cümle..
  • hasta olan kisilerin, fiziksel olarak kendilerini kotu hissetmelerinin otesinde duygusal olarak da ilgiye ihtiyaclari oldugu gozonune alinirsa, lafla soylemeseler de hareketleriyle belli ettikleri, edecekleri bir seydir bu cumle. ama asil onemli olan onlar soylemeden onlara bu ilgiyi gostermektir, soylendikten sonra yapilan seylerin hicbiri manevi olarak ayni etkiyi gostermeyecektir. siz ilgi gostermeye basladiktan sonra da bunu istemiyormus, umursamiyormus tavirlar takinacaklardir, sadece sizi denediklerini aklinizdan cikarmayiniz. ilginizdeki en ufak bir azalma, hasta zamanlarinda onun yaninda olmadiginiz suclamasiyla sizi karsi karsiya birakacaktir, kolay gelsin.
  • duygu somurusunu sonuna kadar yapabilmeye firsat veren kritik cumle
  • bir manüplasyon metodu
hesabın var mı? giriş yap