şükela:  tümü | bugün
  • sizce devlet bahçeli’nin cumhur ittifakındaki görevi nedir?
  • bir kişi de sormuyor ki ismail saymaz kim?

al sana soru.
  • 5 sene öncesine kadar cemaat evlerinde yatıp kalkan, asimetrik suratlı, iç anadolu doğumlu birkaç embesil tarafından, saldırgan tavırlarla sorulacak saçma sapan sorulara gebe olan buluşma.

gelmişken şimdiden sorumuzu da soralım o zaman:

krt tv önümüzdeki hafta kapanıyor. tele 1'in de ömrü kelebek kadar. ulusal kanal zaten a haber'den hallice. muhalif tv kanalları ve gazetelerin birer birer kapatılması/kapattırılması, muhalif bir gazeteci olarak size ne düşündürüyor? yazılı ve görsel basında bir daha yer alamayacak olmanız, sizi ne gibi alternatif planlara sürüklüyor?

teşekkürler.
  • rte'nin kazandığı zaferin pirus zaferi olduğunu düşünüyormusunuz.?
  • öncelikle saygılar.
    1.olaylar karşısında üç maymunu oynayan gazeteci ve kalabalık kitle karşısında “kime ne anlatıyorum ben” sorusu aklınıza gelmiyor mu?

2.bu durumun sizi karamsarlığa düşürdüğü oluyor mu?
  • merhaba ismail,

medya da ortalama bir ekran yüzü ayda ne kadar kazanır? yıllarca ekran yüzü olmuş ve kenarda birkaç milyon doları olduğunu "zannettiğimiz" isimlerin youtube kanalı açıp patreon'dan para toplamasına ne dersin? bu adamlara yardım edelim mi, gerçekten fakir olma ihtimalleri var?

sevgiler
  • iyi parti'nin durumuyla ilgili ne düşünüyorsunuz.
  • hiç sümenaltı ettiğiniz haber oldu mu? olduysa neden?
  • elimden geldiği kadar kitaplarınızı okudum. ve şunu fark ettim.
    haber olarak yaklaştığınız pek çok konuda güncelde ne kadar muhalifseniz , mesele tarih olunca devlet akılına daha yakınsınız.

esas soruların etrafından dolanıyorsunuz. mesela fıtrat kitabında olan bitenleri olay olarak çok iyi bakıyor, ama bir olgu (kapitalizmin zorunlu sonucu ) olduğunu göremiyorsunuz.

mesela merak ediyorum. o dönem bir gazeteci olsaydınız mustafa suphiler'in katledilmesini nasıl yazardınız? muhalif akılla mı yoksa, devlet aklıyla mı?
  • sizi ara sira izlemeyi denesemde bana hitap etmiyorsunuz yaptiginiz haberler genellikle var sayim ustune veya provakatif bazi gazete basliklarini iclerinde mahali gazetelerde var olan bazi haberleri alip insanlarin nefret duygusuyla oynamak tabiki bunlarbenim goruslerim ha karsi tarafta yokmu boyle ,tabiki var tonla ,birde bunca yil ugrunda calistiginiz gorusun sizi hainlikle suclamasi hakkinda ne dusunuyorsunuz