şükela:  tümü | bugün
  • türkiye'nin saplandığı bataklığın müthiş özeti olan bir tartışma programında cem küçük'ün can ataklı'ya söylediği cümle.

kendisine gazeteci diyen bir adam; alenen türk halkının, savcıların, polislerin askerlerin gözlerinin içine bakıp;

ben istediğimi tutuklatırım diyor!

ne olur sakin sakin şu videoyu izleyin;

http://odatv.com/vid_video.php?id=8e9c5

dünya tarihinde adalet emniyet,asayiş ve gazeteciliğin bu derece yerler altında süründürüldüğü, bu derece bir alçaklık, ne görülmüş ne de duyulmuştur.

hiçbir polisin savcının bu cümleler karşısında birşey yapmaması zaten bu ülkenin bittiğini gösteriyor da;

hiçbir gazetecinin,medyanın,yazarın,çizerin; korkudan bu cümleleri eleştirememesi,köşesinde yazmaması çok daha öldürücü bir durum!

not:söz konusu cümle'yi 8.08.dk'da söylüyor...tarihe geçsin.
  • böyle bir cümleyi aleni şekilde milletin önünde kurmak tam bir çiğlik ister ancak bu cümleyi kuran ile ilgili yasal işlem yapılmaması devletin ayıbıdır.

devlet dediğin aygıt ayıp kaldırmaz.
  • malum kişi söyledi sanmıştım, hayret yanılmışım, yasal işlem uygulansa bile cb dururken bunu söylemek sana düşmez diyerek uygulanır heralde
  • bir ülkede söylenebilmesi o ülkenin ikinci sınıf bir dikta rejimiyle yönetildiğinin en büyük kanıtı olan cümledir.

herhangi bir hukuk devletinde bu lafı edenin götünden kan alırlar.
  • bir ülkenin yönetimindeki zihniyetin medyadaki izdüşümü olan küçük işlerin küçük adamına ait bir cümle. bu adam da sorsan gazeteci... yazık ne diyelim!

kendisi hakkında yasal işlem yapılır mı? sanmıyorum... kendi içinde bulunduğu grupta bile ciddiye alınmadığından sanırım bu sözleri fazla dikkat çekmedi.
  • baransu da tutuklatıyordu diye karşılık verilmesi gereken söz. o değil de can ataklı'nın cem küçük ve küçük barlas'la ne işi var lan?
  • baransu da tutuklatıyordu diyorsun; iyi güzeel;

baransu şu anda hapiste.

o halde cem küçük de hapse girmeli!

tilkiler acıkınca demiri ısırırmış; der bir çerkez atasözü!
  • mahkemeler artık kararları türk milleti adına değil, cem küçük adına versin o zaman. ayrıca adalet cem'in temelidir.
  • (bkz: yeni türkiye cumhuriyeti yargıtay başkanı cem küçük)