şükela:  tümü | bugün
 • usta ingliz karakter oyuncusu
  (bkz: gandhi) filmindeki performansiyla en iyi erkek oyuncu oscar'ina laik goruldu
 • gandhi filminde neden o kadar başarılı olduğunu anlamamıza yardım edecek bir detay olabilir bu: gerçek adı krishna bhanji'dir ben kingsley'in, hint asıllı bir ingilizdir.

  peki ya schindlers list'teki yitzak stern olarak o kadar başarılı olmasını neye bağlayabiliriz? bunun da gerçekten çok iyi bir oyuncu olmasıyla bir ilgisi alakası olsa gerek.
 • pascalis island adlı bizleri de çok yakından ilgilendiren sevimli filmde rol yapmış büyük aktör. yüzünde devamlı asılı duran şüpheci ve hınzır ifade göze çarpar.
 • her oyuncunun mutlaka sahip olması gereken gözleriyle konuşabilme yeteniğine sahip ,oynadığı rolleri yaşayan, resmen bir elbise gibi giyebilen ,insanı şaşırtacak kadar başarılı bir ingiliz oyuncu..en takdir ettiğim oyunculuğu "ghandi" dekidir.o kadar uzun bir filmi ve çok komplike giriş çıkışlarla ,ideolojik ayrıntılarla dolu bir insanın hayatının 30-40 yıllık bir kesitini kendisinden daha iyi oynayabilecek bir oyuncu olmadığını düşündüğüm aktör..
  edit: beni edit yapmaya itmiştir ayrıca bu mükemmeller mükemmeli aktör. buna sebep de house of sand and fog adlı filmini izlememdir. günümün içine etmiş , beni şıpır şıpır ağlatmış ki film izlerken ağlamamaya kasan biri olarak , ve sean penn in gelmiş geçmiş en muhteşem oyunculardan biri olduğunu düşünmeme rağmen sir ben kingsley nin o sene bu filmle sergilediği performansın ödüllendirilmesinin önüne geçtiği için ödülünü helal etmeme neden olmuştur. tamam sean dead man walking gibi muhteşem performanslar sergilemiştir ama sir kingley sisler evi ndeki performansıyla sean penn 'in mystic river daki performansının üç gömlek üstündedir. ` : period`
 • fagin karakterine can veren kan veren aktor, aktor degil bambaska bir yaratik, ilahi bir bunye.
 • ilk kez pascali's island'da izleyip oyunculuguna hayran kaldigim aktor.
 • gandhi rolü için zayıfladıkça zayıflayan ve yün eğirmeyi de öğrenen aktör.aynı anda hem eğirip hem konuşmak epey zorlamış kendisini.
 • 1943 yorkshire doğumlu ingiliz kel aktör.
  kendisi sir unvanına layık görülmüş olup, bundan sonra kendisine sir ben kingsley demekte fayda vardır.

  kendisini saçlı izlemek için (ama beyaz) ............................ (bkz: a sound of thunder)
 • poşetle boğma suretiyle infaz edilen karakterletin yazgısını dillendiren kel amca. house of sand and fog ve lucky number slevini deneyebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap