şükela:  tümü | bugün
  • merhaba arkadaşlar, ben koray candemir.

röportaj yaparken sorulara çeyrek asır diye başlıyorlar. hiç öyle hissetmiyorum ama hızlı akıyor zaman. bu serüvenle ilgili aklınıza düşen her şeyi sorabilirsiniz, buyrunuz.

kanıt

edit: soru cevap bitti. herkese çok teşekkürler.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben koray candemir sorularınızı yanıtlıyorum/@koray candemir)

not: soru cevap etkinliğini ekşi sözlük ios uygulamasından ve mobil/web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • merhaba,

müzik karın doyuruyor mu? yoksa illa acun gibilerin sofrasına meze mi olmak lazım bu işten para kazanmak için?

(bkz: koray candemir hıığuaaa'sı)
  • yalnızlık mevsimi gibi bir albümü yapabilecek kadar ne yaşadınız abi? cidden çok merak ediyorum ya. hayır, bir de türkçe müziğin yüz akı birkaç albümden biri olan bu şeyi yaptıktan sonra düşüşe geçmeyi (burası göreceli) ve nihayetinde dağılmayı (burası değil) başaracak kadar nasıl bir günah işlediniz? grup olarak komple toplanıp allah'a şirk mi koştunuz? yetim mi tekmelediniz? hırka-ı şerif mi ütülediniz? naptınız?
  • öleceğinizi bilseniz son zamanlarınızı nerede geçirmek istersiniz?
  • siz kimsiniz?
  • merhaba!

yıl 2006. adana’ya konsere geldiniz. ordu’da okuyordum, 18 saat otobüs yolculuğunu görmedi gözüm, sadece konser için geldim. hayalim serkan ile tanışmak! fakat bırak tanışmayı, sahneyi doğru dürüst göremiyordum bile kalabalıktan.. kulis’e giremedim. eve döndüm. içim içime sığmıyor. nasıl yani, şu an kargo ile aynı gökyüzü altında mıyız??? uyuyamıyorum! kaldığınız oteli aradım, serkan’ın odasını bağlamalarını istedim. dönemin menajeriniz hanımefendisi uykulu açtı telefonu. kadının odasını bağlamışlar herhalde! “serkan ile görüşecektim” diye geveledim. “ya manyak mısın kardeşim gece gece!” diye söylenip kapadı telefonu. haklıydı. saat 1’di. ve anlaşılan rock grupları her konserden sonra çılgın partiler vermiyordu. neyse bu vesileyle 17 yaşım adına özür dilemiş olayım :)
    selamlar..
  • koray candemir kim amk ?
  • renklerin içinde adlı şarkı için başta siz olmak üzere tüm bir kargo ekibine teşekkür ederim. hayatımın en güzel şarkılarından biri olmuştur.

içini dök de keza.

teşekkür ederim
  • sizin için müzik yapmak çok mu koray?*
    • harun tekin de beni böyle biraz tiye alır. beraber gittiğimiz yerlerde hadi herkese koray gelsin der. :)

benim için müzik yapmak kolay değil; bir tutku, bir alışkanlık.
  • selam koray;
    sairin elinde ve yildizlarin altinda gibi parcalar cikarip yeterince yukseldikten sonra neden bu kaybolus. neyi iyi yapamadiginizi dusunuyorsunuz ?
    • yok oluş yok. bir serüven var. inişli çıkışlı dalgalı. herkeste olduğu gibi. ülkemizde de olduğu gibi. yapamadığım çok şey var. onları tamamlamaya çalışıyorum.