• toygar işıklı'nın 23 ocak'ta yayımlanacak albümü "hayat gibi"nin çağın bodur ile birlikte yazdığı şahane çıkış şarkısıdır. aranjesiyle ayrı, bestesiyle ayrı, sözleriyle ayrı etkileyici olan bu şarkı an itibarıyla radyolardan dinlenebilmektedir.

senelerdir fark etmeden mecburiyetler biriktirdim
    kopamadım hiçbirinden, kimse kırılmasın istedim
    üzerine eklendikçe daha zor geldi günler

bazen yalan söyledim, bazen doğruyu seçmedim
    ama konuşunca kendimle, aslında ben kötü biri değilim
    bazen yalan söyledim, bazen doğruyu seçmedim
    konuşunca kendimle, aslında hiç kötü biri değilim

ben kötü biri değilim, sadece sessizliği bilirim
    kaç kelime kaldı ki içimde bana ait iyiye dair
    inan çok kelime bulurum içimde bana ait iyiye dair

hep içimden geldiği gibi yaşadığımı söyledim
    aslında çoğu zaman ben içimde neler biriktirdim
    üzerine eklendikçe daha da acıttı tüm dertler

mutlu sansınlar istedim, bazen üzüntümü gizledim
    konuşunca kendimle ben aslında ben kötü biri değilim
    mutlu sansınlar istedim, bazen üzüntümü gizledim
    konuşunca kendimle ben aslında hiç kötü biri değilim

bu benim sıfırı kaçıncı tüketişim
    bilen biliyor ya, ben hiçbir zaman mutlu değildim

ben kötü biri değilim sadece sessizliği bilirim
    inan çok kelime bulurum içimde bana ait iyiye dair

ben kötü biri değilim
  • isvicreli bilimadamlarinin yaptigi arastirmaya gore duygularini cogunlukla icinde yasayan, disariya karsi gorunmez bir duvar oren ve hep guclu gorunmeye calisan tiplerin suratina sumsugu koyan sarki. sadece 4 dakika gibi kisa bir surede hem de. mucize gibi, iyi ki varsin toygar.
  • sadece biraz gerginim etrafımda çok insan (arkadaş) olması beni rahatsız ediyor. güven sorunu had safhada. kötü biri değilim sadece sizden hoşlanmıyorum. her şeye burnunuzu sokuyor olmanız beni sinirli biri yapıyor bu size kötü biri olduğumu düşündürüyor olabilir fakat değilim. aslına bakarsan ne düşünüyorsun o bile umrumda değil.
  • zamanında bu cümlenin aynısını sevdiğim kıza yazmıştım birkaç defa, onun gözünde kötü biriydim ben. hiçbirine cevap vermedi tabi. haliyle şimdi anlamlı oldu bu şarkı benim için.
  • toygar ışıklı'nın en iyi şarkısı. sözleri de bir o kadar güzel.

"ben kötü biri değilim, sadece sessizliği bilirim
    inan çok kelime bulurum içimde bana ait iyiye dair.."
  • yavrum kim sana kötüsün dedi de böyle dertlendin diye dinlerken üzüldüğüm şarkı.
  • hayat gibi ve yazgım ile birlikte albümün kendini en çok dinlettiren şarkısıdır. yine kusursuz bir toygar ışıklı klasiği. sözlerini beraber yazdığı çağın bodurun da kalemine sağlık.
  • hayatımda 2 defa ilk dinleyişimde olduğum yere çöküp ağladığım şarkı oldu. ki bilen bilir asla öyle huylarım yoktur.

birinde şehir dışında okurken biraz aile özlemi, biraz ayrılık acısının olduğu dönemde ferhat göçer'in takvim şarkısını ilk duyduğum an dağılmıştım. kuzenimle birlikteydik. annesini yeni kaybetmiştik. ikimizde yere çöküp dakikalarca birbirimize bakamadan ağladık.

bu şarkıyla ise dün spor yaparken tanıştım. kulağımda arkadaşımın hazırladığı bir mp3 listesi vardı. sıra buna gelince bir dinleyeyim dedim. heralde 1. dakikasında sıkmaya başladım kendimi ağlamamak için, şarkını özellikle ikinci kısmında dağılmıştım zaten. hani ben yazmış olsam herhalde bunları yazardım tam olarak.

toygar ışıklı inanılmaz kalpten şarkılar yapıyor. bilhassa bu hazırlıksız yakaladı beni. yıllarca severek dinleyeceğim bir şarkı olacak..
  • durup durup, bazen de durmadan dinlediğim şarkı .
    her cümlesi, her hecesi beni anlatıyor diyordum ki, meğerse herkesi anlatıyormuş. ya da bende herkes gibiymişim be sözlük.
hesabın var mı? giriş yap