şükela:  tümü | bugün
  • 1984 doğumlu fransız bir arkadaş. yaptığı müzik r & b ve soul olarak kategorize ediliyor. otherside, seven nation army gibi parçaları tekrar yorumlamış.
  • coverlardığı şarkılara farklı bir hava katan garip ama kesinlikle dinlenesi bir eleman.

katy perry - i kiss the girl yorumu http://www.youtube.com/watch?v=cxskjikhwq8
    gnarls barkley - crazy yorumu http://www.youtube.com/…cuyfuz3tgp8&feature=related
  • yaptığı müzik ve kendini dinletme bakımından nouvelle vague'a inanılmaz benzettiğim fransız müzisyen. tarzları her ne kadar farklı (biri lounge'a biraz daha yakın diğeri ise soul'a) olsa da yaptıkları coverları dinleti bakımından birbirine benziyor. coverladıkları parçalar orijinalinin yoğunluğundan ziyade daha soft ve rahatlatıcı bir hale geliyor. seven nation army'e yaptıkları cover bence orijinalinin çok çok üstünde ve çok daha güzel.

http://www.youtube.com/watch?v=wdwily7y8l4&ob=av2n
  • yaptığı müzik soul olabilir, motown records'dan çıkmış olabilir, pekala. ama öyleyse bir soul/funk manyağı olarak ben neden bu herifin müziğini çok çiğ ve can sıkıcı buluyorum? aynı hissi amy winehouse'da da yaşamıştım. yani hem bu herifi, hem de amy'yi alıp 70'lerin soul sahnesine bıraksan sabun gibi erir giderlerdi gibime geliyor.

düşün lan, aretha franklin, james brown, barrett strong, the four tops, the supremes, luther vandross, marvin gaye, stevie wonder, otis redding, bobby womack, tina turner, betty davis, edwin starr, billy paul, bill withers falan var lan ahahaha, mal mıyım lan ben bu adamı açıp ciddi ciddi dinleyim ahahaha... şaka gibi...

gerçi bir aloe blacc var mesela bak o bunun kadar kötü değil.
  • asıl ismi benjamin duterde olan fransız şarkıcı. ingilizce ve fransızca şarkılar seslendiriyor. yaptığı türü soul, r&b, lounge ve hatta jazz olarak tanımlayanlar var. kendi bestelerinin yanı sıra çok iyi coverları var. dinlemesi zaten çok keyifliyken ,izlediğim bir kaç konser videolarında ekibiyle beraber oldukça iyi sahnesi olduğunu düşünüyorum.
    7-8 mart tarihlerinde babylon'da sahne almış kendileri. en kısa zamanda tekrar uğrasa hiç fena olmaz.

umarım zaz da olduğu gibi tüketim çılgınlığına kurban gitmez.
  • bence yeni nesil soul şarkıcılarının arasında farklı bir yere ve başarılı bir duruşa sahip. öncelikle çok iyi bir ekiple çalışıyor. onunla birlikte sahneye çıkan müzisyenler ayrı, back vokaller ayrı yetenekli. ki back vokal yapan abilerin her ikisine de bıraktı sahneyi, şahane kiss* ve my girl* cover'ları için. ve sahnede çok eğleniyor, bu enerjiyi de izleyenlere geçirmeyi başarıyorlar. haliyle konserler konser olmaktan çıkıp size yelkenleri suya indirten bir sahne şovuna dönüyor.
    8 mart akşamı babylon'da verdiği konserin son dakikalarında yeniden gelme sözü vermiş, konser ardından da tayfası ile birlikte babylon lounge'da takılmıştır. öyle de rahat, sempatik bir adammış bu.
  • soul'a yeni bir renk getirmiş mi? getirmiiş. ses de yorum da çok iyi değil mi? evvet çok iyi. çok da şeker mi? evvet hem de ne şeker. aman piyasa olmasın böyle kalsın şımarmasın. şapkasını yediğim.

ha arethalar jamesler tinalar..onların yeri ayrı, ama yeni nesil seslere de bi kulak vermek lazım.
  • sesini biraz john legend'a benzeterim, soul yapan eğlenceli bir tip.

gregory porter'la yaptığı grandma's hands düeti muhteşemdir.

link
  • dinlenilebilir soul-pop yapan fransız şarkı yazarı ve şarkıcı genç. tavsiye edilir...
  • hangi tür yaptigini bilmem ama harika müzik yaptigini bilir, savunurum. gün sonunda bütün yorgunlugumu ve hüznümü silip atan, yerine icime asik olma hissini ve dans etme istegini dolduran insandir. lord we know cok güzel sarkilarindan biridir.