• ekşiciler, artık bilgisayar başındayım. sorularınızı merakla bekliyorum.

tanım: mitingler nedeniyle geç kaldığım etkinliktir.

kanıt

edit: bugün üç mitingden geldim. yarın da üç mitingim var. daha uzun kalabilmeyi isterdim ama erken yatmak durumundayım. 9 temmuz'da çankaya köşkü'nde sizlerle daha uzun süreli bir soru cevap yapalım. çok teşekkür ederim.

edit 2: gelen çok sayıda soru için teşekkür ederim. sorularınızı cevapsız bırakmamak adına önümüzdeki birkaç günde, programımın el verdiği kadarıyla sorularınıza cevap vermeye devam edeceğim.

sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben meral akşener sorularınızı cevaplıyorum/@meral aksener)

not: soru cevap etkinliğini mobil ve web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
  • meral anne hoş geldiniz :)

tarla kongresinden beri sizin arkanızda olan bir ülkücü olarak sizin yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.

partinizin kurucuları arasında bulunan ve şu anda mv adayı olan yönetmen onur aydın var. kendisi solcu olarak biliyorum. sosyal medyada son günlerde dolaşan bir konuşması var kendisinin. oldukça da olumlu eleştiri aldı, ki ben de çok beğendim. "1. vazifeni unutma" diyor konuşmasında, siz bu konuşmayı dinlediniz mi, dinlediniz ise bu konuşma hakkında ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

ayrıca benim gibi bir ülkücü ile bir solcuyu aynı parti çatısı altında memleket için birleştirdiğiniz için teşekkür ediyorum :)
    • teşekkür ederim.

dinlemez olur muyum? birkaç kere. beğenmenize çok sevindim. onur'a söyleyeceğim. gerçekten güzel konuşma.
  • adana için yanlış slogan seçtiğinizi düşünmüyor musunuz?

edit: bir cevap alamadım... oysaki adana limanı dememiştim.
  • iki buçuk yıldır şerefsiz şerefsiz gezenlerin, zamanında pkk'yı habur'da davul ve zurnayla karşılayıp bebek katilleri ile oslo'da görüşenlerin hala utanmadan sizin gibi birisini teröristlerle aynı saftaymış gibi göstermesinden bıkmadınız mı sayın genel başkanım?
    eski mhpli yeni iyili olarak ve hepsinden önemlisi bir vatansever olarak oyum gönül rahatlığıyla sizindir. başarılar, iyi akşamlar. :)
  • merhaba,

bir eşcinsel vatandaşınız olarak oyumu size vereceğim. sorum şu seçildiğinizde lgbt vatandaşlarımızı korumaya yönelik bir düzenleme yapacak mısınız?

teşekkürler.

23 haziran editi: oy vermekten vazgeçtim kendisini halen seviyorum fakat bu konudan kaçtığı için hayal kırıklığına uğradım. oyumu muharrem ince ve meclis için de chp'ye vereceğim. evet bir liberteryen olarak fikirlerimin çok uyuştuğu bir insan ve çok uyuştuğu bir parti değiller fakat çoook değerli bu 2 oyumu stratejik olarak düşündüğümde en optimal olarak bu seçenek ortaya çıktı.

25 haziran editi: bir oyumu ince'ye bir oyumu saadet'e verdim. vicdanım rahat. muharrem ince'nin geniş tabanlı bir uzlaşı yaratabileceğine inandım bu eski düzenden uzaklaşmak için. saadet partisine de türkiye'de bir şeylerin değişmesi için muhafazakarların demokratlaşması gerektiğine inandığım için verdim. muhafazakar olarak sergiledikleri duruş bence takdiri hak ediyordu. yine her iki oyumla görüşlerim pek çok noktada uyuşmasa da en optimal hamlemi yaptığıma inanıyorum.
  • sayın akşener, size karşı olan güruhun ana savı sizin fetö yapılanmasıyla bağınız olduğu ve oradan destek gördüğünüz.

izninizle dün istanbul bahçelievlerde çektigim bir fotoyu paylaşıyorum:

foto

rakipleriniz son derece modern araçlarla propaganda yaparken siz yolcu minibüsünden bozma, külüstür bir araçla sesinizi duyurmaya çalışıyorsunuz.

ayrıca tv reklamlarında da çok kısıtlı bütçelerle iş yapmaya çalıştığınız besbelli. partinizi çok az görüyoruz reklam kuşaklarında.

fetönün nasıl bir sermayeye sahip olduğu malum. sırf bu iki şey bile sizin gücünüzü sadece yoksul halkımızdan aldığınızın kanıtıdır. ben ikna oldum kendi adıma.

haftasonu başarılar dilerim
  • sayın akşener hoşgeldiniz.

ortak aday çıkarılmasına karşı durarak seçimi büyük olasılıkla ikinci tura taşıdınız.
    bu sebeple ellerinizden öpüyorum.

ikinci tura sizin kalmanız durumunda sayın ince ve sayın karamollaoğlu'nun başkan yardımcılığı veya sayın ince
    kalırsa sizin ve sayın karamollaoğlu'nun başkan yardımcılığı hususuna bakışınız nedir?

teşekkürler.
    • teşekkür ederim.

ikinci tura ben kalacağım ve elbette kabul ettikleri takdirde başkan yardımcılığında arkadaşlarımla beraber çalışacağım.
  • hoş geldiniz.

temelde farklı bakış açısına sahip olsak da, öncelikle şunu söylemek isterim ki, bir sürü adam arasında mücadeleci bir kadın görmek inanılmaz güzel.

bir akademisyen olarak sorum şu: yök hakkında ne düşünüyorsunuz? akıbeti trt gibi mi olacak? :)
  • sayın meral akşener,

ablam senelerini verip öğretmen oldu, atanamadı.yıllarca kpss'ye çalıştı, atanamadı.özel sektörde çalışmak istedi, yandaş olmadığı için çalışamadı.köy yerinde sessiz bir hayat yaşamaya mahkum olmamak için şuan 2. üniversitesini okuyor.hayatının en güzel yılları okuyarak, üniversiteye giderek, iş arayarak geçti.sorum şu:

eğer seçilirseniz ablam sonunda çalışabilecek bir iş bulabilecek mi?

edit:imla.
  • hoşgeldiniz meral hanım,

onca şeye rağmen hala akp'ye oy veren insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz? temel motivasyonları ne olabilir?

birde tayyip bey kek veriyor sizinde benzer bir vaadiniz olacak mı?, acıbadem kurabiyesi verirseniz oyum sizin :)
    • güzelmiş.

akp'ye oy veren seçmenlerin temel motivasyonları bence bugüne kadar istikrardı. ama ekonomi bozuldu, bunu yorgun ve geveze şoför sağladı. bu nedenle ak parti'ye oy verenlerin motivasyonu düştü diye düşünüyorum.

üzgünüm. acıbadem kurabiyesi dağıtacak kadar param yok.
hesabın var mı? giriş yap