şükela:  tümü | bugün
 • merhaba, ben mustafa sandal.

  bir anlık tutkuyu gerçek aşk hikayesine çevirebilirsen, o zaman yaşadığın hayatın hakkını verdin demektir. hayatım boyunca aradığım aşkı ve sevgiyi şarkılarıma akıttım ve o günlerden bugünlere geldik. derken bu ruhla anlam katmaya çalıştığım hikayemi beni ağlatma ile kitaplaştırdım. şimdi de sorularınızı yanıtlamak için huzurunuzdayım. buyrun sorun, ilk soru benden gelsin: nerede o 90’lı yıllar…

  kanıt

  edit: soru cevap bitti. soru soran herkese çok teşekkürler.

  sorularınıza verilmiş yanıtları görmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz: (bkz: ben mustafa sandal sorularınızı yanıtlıyorum/@mustafa sandal)

  not: soru cevap etkinliğini ekşi sözlük ios uygulamasından ve mobil/web tarayıcınızdan takip edebilirsiniz.
 • mustafa bey merhabalar,

  lösemi hastası deniz kurt kardeşimiz için başlatılan yardım kampanyasına destek olmayı düşünür müsünüz?

  (bkz: lösemi tedavisi için yardım kampanyası)

  video

  --- spoiler ---
  arkadaşlar merhaba, öncelikle bu başlığı açma konusunda çok tereddüt ettim fakat bazı yazar arkadaşların da desteğiyle açmaya karar verdim çünkü böyle bir durumla karşınıza çıkmak istemezdim ama mecbur kaldım.

  2016 şubat ayında geçirdiğim trafik kazası sonucu omuriliğim zedelendiği için felç kaldım. hayatıma bu şekilde devam etmeye çalışırken 2019 ocak ayında lösemiyle tanıştım. bulunduğum ilin üniversite hastanesinde 5 ay kemoterapi aldım ve son çare olarak kemik iliği nakli olmam gerekti. şanslıydım çünkü akraba dışı %100 uyumlu bir donörüm varmış. nakil süreci için araştırma hastanesindeki doktorum tarafından kemik iliği nakli ünitesi olan istanbul bahçelievler memorial hastanesine yönlendirildim. organ ve doku nakillerinde özel hastane dahi olsa sürecin belli bir kısmı sgk tarafından karşılanıyor. benim 90 günlük ücretsiz tedavi hakkım vardı ve nakilden taburculuğa kadar 30 gün hastanede yattım. önce haftada 2 gün daha sonra iki haftada bir olmak üzere kontrole çağrıldım. ücretsiz nakil paketi bitene kadar kontroller de ücretsizdi fakat ücretsiz süreç bitince halen devam etmekte olan (uzun bir süre daha devam edecek) kontrollerim için ödeme yapmak zorundayım. doktorum artık ayda bir defa çağırıyor ancak tahlil ücretleri artık bizi sıkıntıya sokmaya başladı, ben de konuyla ilgili olarak kaymakamlıkla görüştüm ve yardım kampanyası başlatmam için izin verdiler.

  kontroller için net bir fiyat veremiyorum çünkü 3 ay farklı farklı ücret çıktı. bazen ekstra bi kaç tahlil daha isteyebiliyor doktor hele ki işin içine genetik testler girince fiyat daha da kabarıyor. 1 yıllık yapılacak kontroller için ortalama 15-20 bin civarı fiyat söyledik, onlar engel durumumu da katarak üst limiti daha yüksek tuttular ama benim için kontrollerimin karşılanması yeterli. bana bu konuda destek olabilirseniz, en azından başlığı gündemde tutarak bana destek olabilecek kişilere ulaşmamı sağlayabilirseniz çok mutlu olurum.

  hesap numarası kaymakamlık tarafından atanan komisyon adınadır.
  ziraat bankası - adem aktaş
  tr86 0001 0000 9956 9528 5250 03

  kaymakamlık onayı: https://hizliresim.com/ngvrdg

  hastalığın tanısına dair epikriz raporu: https://hizliresim.com/xlwkjd
  --- spoiler ---
 • abi merhaba , öncelikle yeni kitabın hayırlı olsun size sormak istediğim iki soru var :

  birincisi albümlerinde en çok dikkat çektiğim şey çok muhteşem parçalarını klipsiz bıraktığın. türk pop müziğinde belki de en iyi slow parçalarını yaptığın halde gidenlerden , denize doğru, en kötü ihtimalle , fıkra ve çek gönder gibi parçalarını kliplendirmedin.

  ikincisi önceden çok güzel aranjmanlar yapardın, birine beste verdiğinde mutlaka aranjmanını da yapıp teslim ederdin. çok iyi chill out - slow esintileri olan aranjmanlardı , yormazdı dinleyeni, dinlendirirdi. neden aranjörlüğü bıraktın.

  yeni bi albüm yaparsan lütfen bülent aris ve erdinç şenyaylar gibi isimlerle çalış abi. mustafa sandal şarkılarında bağlama sesini ve gitar soloları özledik.
 • hoşgeldiniz efenim hayat nasıl gidiyor? var mı yakın zamanda bir projeniz. ve hiç yaşlanmıyorsunuz
  • hayat güzel gidiyor. teşekkürler. hoş buldum. tempolu gidiyor. yoğun. mart nisan mayıs ayları özellikle yoğun geçecek. arka arkaya projeler var. ama şu anda beni ağlatma ile alakalı buradayız. o yüzden bugün bunu konuşmayı daha çok tercih edeceğim.
 • artık arabanız var mı?
 • hiç mi yaşlanmayacaksın be abi, hala 25 gibi yaşın. neden gençlerin önünü açmıyorsun, bırak biz de ekmek yiyelim be abi.
  • bunu iltifat kabul ediyorum. çünkü bunun için alın teri döküyorum yani. kendiliğinden bi durum degil. haftanı 5-6 günü yapmam gerekenleri yapıyorum. özünde de pozitif enerji ile alakalı bir şey tabii. gençlerin önünü açmak için önemli bir motivasyon noktasını temsil ettiğimi düşünüyorum. genç olmak kafada olan bir şey. ben onu iyi temsil ettiğimi düşünüyorum.
 • merhaba neden dans? dans sizin için ne ifade ediyor?

  lin pesto'nun araba cover'ini neden sildirdiniz?
 • mustafa bey selamlar.

  herhangi bir sorum yok küçüklüğümden beri sizi severek dinlerim. saygılarımı iletirim.
 • yureginiz aya benziyor mu ?