şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: yoga)
 • etrafındaki insanları değiştirmeye muktedir olmayanlar kesinlikle kendilerini değiştirmeliler. hayatın getirdiği pozitiflerden/negatiflerden sıyırılıp kendilerine zaman ayırmalarını tavsiye ederim. bence insan kendini dinledikçe hayatı daha iyi anlıyor.
 • mutluluk kıstaslarını gözden geçirmesi gereken yazar beyanı. gerçi asıl olay şu;
  (bkz: düşüyor mu böyle)
 • mutluluğun ansızın kapıyı çalan, hediye edilen bir şey olduğunu sanmaktan ileri gelebileceğini düşündüğüm yakarış cümlesi.

  bence mutluluk cidden icat edilen, üretilen ve türetilen bir şey. önce mutlu olmaya karar veriyorsun. hayatındaki insanlar, yaptığın iş, yaşadığın şehir, hobilerin, sorumlulukların, sevdiklerin, sevmediklerin, nefret ettiklerin, sana umut aşılayanlar falan hakkında etraflıca düşünüp ne isteyip ne istemediğine karar verip o yolda ilerliyorsun. ağırlıklı olarak pozitif olup istenmeyen detayları eledikçe mutlu oluyorsun. eleyemediklerin olabilir, o durumda da keyif aldıklarına, seni mutlu edenlere odaklanıyorsun. öyle geliyor. icat ediyorsun yani.
 • konuyla ilgili , belki de en guzel yorumu schopenhauer su sozleriyle yapmsitir.

  “doğuştan gelen bir kusurumuz var; hepimiz mutlu olmak için dünyaya geldiğimizi sanıyoruz. bu kusurumuzu gidermedikçe, dünya gözümüze çelişkilerle dolu bir yer görünecektir. çünkü her adımımızda, ister büyük ister küçük bir şey yapmış olalım, dünyanın ve insan hayatının, mutlu bir yaşam sürdürmeye olanak verecek biçimde tasarlanmadığını anlayacağız. işte bu yüzden bütün yaşlıların yüzlerinde aynı ifadeyi, yani düş kırıklığını görmek mümkündür.”

  ve unutmayin , mutluluk bir vazgecistir ve cok ender gorulen bir ruh dinginligidir.
 • kütüğünü mersin mut’a aldırdığında
 • küçücük bir çocuk olduğun zamanlar sabah fırından aldığın taze ekmekle eve dönerken, ekmeğin ucundan bir parça kopardığın ana geri dönersen mutlu olabilirsin.
 • sayın yazar sen ne istediğini anladığında mutlu olacaksın.evet birçok insan çok zor zamanlar geçirmiş olabilir ve senin bu sitemkar cümlelerini anlamsız bulabilir fakat ben bu konuda seni eleştirmeyeceğim çünkü her insan yaşadıkça derinleşir herkes aynı derinlikte değildir kimi azla taşar kimi çokla.yapman gereken tek şey mutlu olmanın sende nasıl bir anlama geldiğini düşünmek ve ne istediğini bilmek.
  tanım : bir yazar sitemi