şükela:  tümü | bugün
  • süperlig takımı kayserispor başkanı berna gözbaşı'nın "ofsaytın ne olduğunu biliyor musunuz?" sorusuna cevabı.

şöyle devam ediyor: "ben ofsaytı neden bileyim. oyuncu bilsin, hakem bilsin. oyuncu ofsayta düşmesin, hakem de yanlış karar vermesin. ben bu işi doğru yönetmeyi becerebilmek istiyorum"

bu soruyu soran kişilerdeki cinsiyetçi bakış açısını göz ardı edecem, başka bir konuya değinmek istiyorum: (kendisini hiç tanımıyorum, türkiye'de üst lig futbol takımlarında kadın bir başkan olduğunu da bilmiyordum) berna hanım çok doğru bir noktaya parmak basıyor. türkiye'de herkesin her işi bilmesine (!!!) gerek yok. herkes -öncelikle- kendi işini bilsin, kendi işini doğru düzgün yapsın yeter!

haber

video
  • su aciklamadan kadinin ofsayti bilmedigini soyledigini anlayanin iq su ayakkabi numarasindan kucuktur, net.
  • bir okul müdürünün "ben çarpım tablosunu neden bileyim?" demesinden farksızdır.
  • son dizesi ben ofsaytı neden bileyim olan dörtlüklerin yazıldığı başlık sandım, o yüzden girdim.

madem öyle sandım bir de dörtlük yazayım:

beyler, ben kulüp başkanıyım,
    bırakın da başarı için çalışayım,
    hele söyleyin bir de şaşırayım:
    ben ofsaytı neden bileyim?
  • geçmişim kayserispor’un başına,
    almışım koca koca adamları karşıma,
    topun ayaktan çıktığı zamana fazla takılma
    ben ofsaytı neden bileyim?

başlığı okuyunca yeni bir rap şarkısı çıktı sanmıştım da. mani gibi, fıkra gibi bir şeymiş.
  • bizim toplum bu kadar mantıklı açıklamalara hazır değil. yanlış yapmış.
  • -gel başkan ol dediler kurtar bizi
    kırarım kafamı da kıramam sizi
    yarım kaldı laptopta izlediğim dizi
    ben ofsaytı nereden bileyim?
  • "herkes bana futboldan anlıyor musun? o klişe; ofsayt nedir? ben ofsaytı niye bileyim?
    oyuncu bilsin, hakem bilsin. oyuncu ofsayta düşmesin hakem de yanlış karar vermesin. ben bu işi doğru yönetmeyi becermek istiyorum..." şeklinde devam eden açıklamalardır.

futbolda alanında uzmanlaşmanın öneminden bahsedilen açıklamalardır, aslında hayatın her alanında geçerlidir.
  • onbeş yılı aşkındır bu kulübe üyeyim
    böyle başkanlığın içine tüküreyim
    en iyisi gideyim evin camlarını sileyim
    ben ofsaytı neden bileyim.

kıraydım dizimi, bakaydım çocuk
    kulübe geldiğimde kimsede yoktu gocuk
    küme düşeceğiz sanırım, herkes atıyor üç buçuk
    ben ofsaytı neden bileyim.
  • aslında mantıklı gözüken açıklama.
    sonuçta başkanın işi saha içinde değil ve saha içindeki bir kural onun işleri arasına girmiyor. bu aynı kulüp çaycısının ben ofsaytı neden bileyim demesi kadar hakılı gözüküyor. sonuçta işi o değil.
    aynı şekilde kulüp başkanının kulüpteki çayların nasıl daha iyi kaynatılacağını da bilmesi gerekmiyor.

ancak bir başkan şirketteki genel müdür gibi kulüpteki her konuda denetim sahibi de olmalıdır. çayın nasıl kaynatılacağını bilmese bile aylık şeker kullanımının makul derecede olup olmadığını gözden geçirmelidir. aynı şekilde ofsaytın ve saha içinde olan her olayın da ne demek olduğunu bilmeli ve zamanı geldiğinde fikir sahibi olmalıdır. bu açıdan ise mantıksız bir açıklama.