• süperlig takımı kayserispor başkanı berna gözbaşı'nın "ofsaytın ne olduğunu biliyor musunuz?" sorusuna cevabı.

şöyle devam ediyor: "ben ofsaytı neden bileyim. oyuncu bilsin, hakem bilsin. oyuncu ofsayta düşmesin, hakem de yanlış karar vermesin. ben bu işi doğru yönetmeyi becerebilmek istiyorum"

bu soruyu soran kişilerdeki cinsiyetçi bakış açısını göz ardı edecem, başka bir konuya değinmek istiyorum: (kendisini hiç tanımıyorum, türkiye'de üst lig futbol takımlarında kadın bir başkan olduğunu da bilmiyordum) berna hanım çok doğru bir noktaya parmak basıyor. türkiye'de herkesin her işi bilmesine (!!!) gerek yok. herkes -öncelikle- kendi işini bilsin, kendi işini doğru düzgün yapsın yeter!

haber

video
  • su aciklamadan kadinin ofsayti bilmedigini soyledigini anlayanin iq su ayakkabi numarasindan kucuktur, net.
  • bizim toplum bu kadar mantıklı açıklamalara hazır değil. yanlış yapmış.
  • kadın tek cümlesiyle ülkenin içinde bulduğunu boktan durumun nedenini açıklamış. türkçeyi türkçeye çevirirsek cümlenin anlamı şu; herkes kendi işini yapsın. mesela eğitim sistemini cumhurbaşkanı değil de, bu konunun uzmanı akademisyenler belirlese. ekonomiye damat değil de bu konunun uzmanı yön verse. sağlık sistemi şeyhe şıha değil de, doktorlara bırakılsa. ofsaytı hakem futbolcu bilse, transferlere teknik kadro ile scout ekibi karar verse. olmaz de mi bize uymaz, bizde herkes her şeyden anlayacak. mesela bu kadın değil de, ümit özat, hasan şaş falan kulüp başkanı olsun. ofsaytı biliyorlar ne de olsa.
  • sirf kadin oldugu icin, dizi izleme, zenci futbolcu sevdasi vb her turlu cinsiyetci igrencligin tek tek yazildigi bu baslik altinda tartisilan asiri mantikli aciklamadir.

futbolun, milyonlarca lira para donen bir organizasyon oldugunu anlamamis, bu alanda ugrasan herkesin de topcu filan olmasini beklemenin sacma oldugunu idrak edememis tipler gelmis burda kendi kit akillariyla siir doseniyo

gecen soyle bir aciklamasini okumustum:
    kayserispor başkanı berna gözbaşı: takım sonuncu olmasaydı erkekler bana bırakmazdı!

kadin hakli beyler, golge etmeyin
  • son dizesi ben ofsaytı neden bileyim olan dörtlüklerin yazıldığı başlık sandım, o yüzden girdim.

madem öyle sandım bir de dörtlük yazayım:

beyler, ben kulüp başkanıyım,
    bırakın da başarı için çalışayım,
    hele söyleyin bir de şaşırayım:
    ben ofsaytı neden bileyim?
  • onbeş yılı aşkındır bu kulübe üyeyim
    böyle başkanlığın içine tüküreyim
    en iyisi gideyim evin camlarını sileyim
    ben ofsaytı neden bileyim.

kıraydım dizimi, bakaydım çocuk
    kulübe geldiğimde kimsede yoktu gocuk
    küme düşeceğiz sanırım, herkes atıyor üç buçuk
    ben ofsaytı neden bileyim.
  • herhangi bir kurumun başındaki insanın kurumun temel faaliyet alanında en çok yoruma açık olan olduğu için değil en çok hata yapıldığı için üzerinde en çok tartışılan temel kurallardan birini bilmemesini normal bulmuyorum, bulamıyorum.

bence bir futbol klübü başkanı ofsayt da dahil oyunun temel kurallarını bilmeli.

ekleme: haberi okumadım. diğer entrylerden anladığım; kadın biliyorum ama bilmeme gerek yok demiş sanırım.

ben de kendisine kanaat önderliğini de yeterli donanıma sahip olanlar yapsın, boş yapma işine bak diyorum.
  • saçmalık. tamam kurumsallaşalım, profesyonelleşelim. takımı diz, oyuncu değiştir demiyoruz. ama maç seyredip takımıb durumunu göremeden o işin iyi mi olduğunu nereden anlayacaksın, skora bakarak mı? saçmalamayın. her işi bilen yönetsin, çok bilmese de bilen.
  • bir okul müdürünün "ben çarpım tablosunu neden bileyim?" demesinden farksızdır.
hesabın var mı? giriş yap