• resmen asigim'in [ (bkz: resmen asigim) ] diger bir adi. dinleyen kisi gercekten asiksa baara baara soylemek gelir icinden, hatta o*nun adini da araya sokusturaraktan.
  • resmi gazete'de ilan vermek isteyen bir konu salağının telefonda söylemiş olabileceği cümle
  • nil karaibrahimgilin tango tadındaki bir şarkısında iki cümleden biri.
  • aşık olmanın da ötesi bir ruh hali içersinde olduğunu ifade etmek isteyen kişinin ağzından çıkması muhtemel cümle.
  • aşk ve aşık olduğunuz kişi içinize işlediğinde durup dururken kendi kendinize söyleyebildiğiniz bir minik cümleciktir bu. aşk garip bir şeydir. insanı kendi kendine konuşturur böyle.
  • aşık olduğunuz kişiyle evlendikten sonra evlilik cüzdanını göstererek gururla sarfedeceğiniz cümle.
  • bora (bkz: #8705359)
  • (bkz: akrostiş)
  • salak salak bağırarak, yüzünde, gözünde, ellerinde, her yerinde hissederek, coşarak söylenecek şarkı..

iyi ki yapmışım...
  • gidiyorum. nereye mi? nereye olacak hayallere. midem her zaman boş. yemek ye! doymadım! yeter ulan! bu kadar yemek yenilmez. hani aşık olan insan yemeden, içmeden kesilirdi. insan seviyor ve seviliyorsa, daha çok yemek yiyormuş demek...
    gevezeyim. ağzımı bıçak açmıyordu. şimdi tehdit etseler susmuyorum. karşımdaki insanın rahatsız olduğunu anlayabiliyorum bazen. içinden bana küfrettiğini de anlıyorum ama, ben konuşmak istiyorum işte... hani aşık olan insan susardı, konuşmazdı! insan seviyor ve seviliyorsa, kendini susturamıyor demek ki...
    uçuyorum. uçmak ne kelime amına koyayım. havada yürüyorum. insanların üzerinde. kanatlarım ayaklarımın altında. o kadar hafifim ki, fırtınaya kapılsam balon gibi kaybolur giderim heralde. hani aşık olan insan yerin dibine girerdi. insan seviyor ve seviliyorsa, havalardaymış demek ki...
    ağzım kulaklarımda. kapatmaya çalışıyorum. yüz kaslarım yoruluyor. yüzüm garip bir hal alıyor. aynaya bakıyorum. ulan böyle de gezilmez ki, biraz somurtmam lazım.neyse olmuyor. somurtmayı beceremiyorum. hani aşık olan somurturdu. insan seviyor ve seviliyorsa, yüzünden gülücükler eksilmiyormuş demek ki...
    mutluyum. şöyle bir bakıyorum geriye, sanki hayatımda ilk defa mutlu olduğumu düşünüyorum. bugüne dek hiç bu kadar mutlu olmadığım geliyor aklıma. mutluluk ne lan, diye sorduğumda kendime, şu yaşadığın şey diyorum. iyi güzel, böyle kalsın diyorum. hani aşk adamı mutsuzluktan süründürürdü. insan seviyor ve seviliyorsa, mutluluktan ölüyormuş demek ki...
    görmüyorum. kimseyi görmüyorum. yanımdan geçenleri, karşımdakileri, çaprazımdakini, gözümün önündekini... yok yok körlük değil bu, bir büyü bu! ne büyüsü olduğuna harry potter karar versin amına koyayım. tek gördüğüm o... hani aşık olan çok detaycı olur, her şeyi görürdü. insan seviyor ve seviliyorsa, bir bok göremiyormuş demek ki...
    duymuyorum. söylenen hiçbir şeyi duymuyorum. bana seslenenleri, anlatılanları, konuşulanları, dedikoduları... tek duyduğum şey, onun sesi. aha ta kendisi diyorum. sağırlık değil ki bu. sadece bir büyü. hani aşık duyulmaması gereken şeyleri bile duyardı... insan seviyor ve seviliyorsa hiçbir şey duymuyor demek ki...

-efendim, neler oluyor size?
    +bilmiyorum.
    -nasıl bu hale geldiniz?
    +bilmiyorum.
    -ne düşünüyorsunuz?
    +bilmiyorum.
    -olm sen kafayı yemişsin amına koyayım!
    +bilmiyorum.
    -yazık lan sana!
    +bilmiyorum.
    -yeter lan, başka bir şey bilmez misin? hep aynı şeyi söyleyip durma!
    +bilmiyorum.
    -benimle taşak mı geçiyorsun?
    +bilmiyorum.
    -ne biliyorsun oğlum sen? bana bildiğin bir şey söyle amına koyayım.

+sanki o putmuş gibi
    hayat sırf buymuş gibi
    hem aç hem tokmuş gibi
    hem var hem yokmuş gibi
    ben ona resmen aşığım
    onu benden almasınlar
    bize bulaşmasınlar
    arayıp sormasınlar
    kıskandırıp durmasınlar
    ben ona resmen aşığım
    hem ilk hem sonmuş gibi
    en güzeli oymuş gibi