şükela:  tümü | bugün
  • sertab erener'in 2014 ilkbaharında çıkarttığı romantik şarkı.. bağımlılık yaratmaz ama dinlenebilecek kadar güzel..

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

ben öyle birini sevdim ki,
    bir nevi intihardı.
    kirpiniğine düştüğüm gün ölümüm başladı
    öfkeli, hırçın, kavgacı
    ısırgan ve edepsiz ağzı
    geceler kadar karanlık
    gözleri vardı.

öyle uzak iki tutsak,
    sevişirken ağlardık,
    uçtan uca, suçtan suça, seve seve yuvarlandık.

ben öyle birini sevdim ki,
    balı ve zehiri vardı,
    yara bere içindeydi hala
    cesarete tapardı
    öfkeli, hırçın, kavgacı
    ısırgan ve edepsiz ağzı
    geceler kadar karanlık
    gözleri vardı.

öyle uzak iki tutsak,
    sevişirken ağlardık,
    uçtan uca, suçtan suça, seve seve yuvarlandık.

ben öyle birini sevdim ki
    bir nevi intihardı.
  • sòzlerine vurulduğum sarkı..
    "ben öyle birini sevdim ki bir nevi intihardı."
  • nedense bence "bişey eksik" olan şarkı.

sertab söylediği için severim, dinlerim ama bişey var olmamış gibi.
  • sertab'ın klibinde korkunç göründüğü şarkı aynı derecede şarkı da korkunç. sezen sanırım sertab'ın olayını anlamış, galiba diyor ki; ben bu kıza hangi şarkıyı versem okur zira ortada (şuan adını unuttum) 'umrumda değil iyi ki bitti' gibi bir şarkı var, bu kız bunu okuduysa bunu hayli hayli okur. ve sonunda bu hangi akla hizmet olan, ucuz sözlü şarkıyı vermiş. hadi bunu anladım ama artık biri sertab'a eskisi gibi sevimli bir yüzünün olmadığını söylesin, neden kamera bu kadar gözünün içine giriyor ki? biz onu 'yanarım'da ki masum kız ifadesiyle,' aslolan aşktır'da ki ki asi kız imajıyla sevdik ama bu doğal olmayan görüntüsüyle oldukça itici görünüyor. hadi bunu geçtin şarkı bile doğal değil, tatsız tuzsuz bişey.
  • sertab erener'in anlaması gereken artık şu: sezen aksu'nun kendine bile hayrı kalmadı ablam. sen de bekleme yapma devam et, tekrar bir sertab gibi ya da sertab erener beklemiyoruz senden ama yeni bir rengarenk neden olmasın?
  • the day before you camedan arak şarkı
  • sezen aksu söyleseydi daha çok sevilecekti, sertab erener şarkının önüne geçerek melodiyi öldürmüş. düzenlemesini yapan insan da bu şarkıyı yavaş mı yavaş ritme hapsederek tüy dikmiş.