şükela:  tümü | bugün
 • fatih altaylı'nın, muharrem ince ile aralarindaki konuşmasında geçen köşesinde yazdığı olay.

  ince kaçak güreşiyor. günlerdir parti kuracağı söylendiği halde açıklama yapmayan adam bugün çıkıp "ben parti kurmuyorum ki hareket başlatıyorum" diyor.

  ilgili kısmı şöyle:

  --- spoiler ---

  “ben bir parti kurmuyorum. ben yola çıkıyorum. yüzde 31’le bıraktım. şimdi onu yüzde 51’e çıkarmak için yola çıkıyorum.”

  “nereye, yeni bir partiye doğru mu bu yol?”

  “bu yol diyarbakır’da karpuz tarlasına gidiyor. diyarbakır’da kardeşlerimle karpuz toplayacağım, sümbül deresi’nde işçilerle olacağım, rize’de çay toplayacağım. yollara çıkıyorum, halka emanet edeceğim kendimi. parti kurmuyorum. halkla beraber yola çıkıyorum. harekete geçiyorum. bir hareket başlatıyorum. halkla beraber. ”

  “anladığım kadarı ile fransa’da macron örneği gibi. partisiz bir liderlik...”

  “evet. niye olmasın. macron gibi de diyebiliriz. bu hareket yarın bir partiye dönüşür mü, yoksa partiler o hareketin arkasına mı takılır bilmem. ben yola çıkıyorum. ben yüzde 9, yüzde 10, yüzde 12 ya da yüzde 49 için çıkmıyorum yola. yüzde 51 için çıkıyorum.”

  tamamı için:

  https://m.haberturk.com/…share&utm_campaign=website
  --- spoiler ---

  edit: türkiye'de 80 ve 90'larda ecevit ve baykal'in solu nasıl böldüğünü, bu bölünmenin bugünkü ülkenin içinde bulunduğu duruma 1. dereceden etkisini anlatan bir tweet akışı bırakıyorum buraya..

  https://twitter.com/…tatus/1291698512195997698?s=19
 • yüzde 1 alırsan öp başına koy.
 • (bkz: anca gidersin)
 • malum ekonomi ortada. bunlar sadece yeni gündem yaratip dikkatleri dağitma çabalari. muharrem bey de elinden gelen katkiyi sunmaya çalisiyor. yapay gündemlerle nereye kadar ?
 • bu adamı eleştirmek için yüzde bir alırsın diye küçümsemek bence yanlış. mevcut sistemde daha doğrusu mevcut sistemsizlikte o yüzde 1 bile adamı ipten alır ya da ipe götürür.

  koalisyon olmasın diye sistem icat edip yüzde birleri koalisyonun altın topu haline getirmek de ancak agabeye yakışırdı zaten.
 • adam o kadar cahil ki macron'un bir halk hareketi ile iktidara geldiğini sanıyor. yalova'nın köylerinde internet yok mu?

  (bkz: emmanuel macron)

  halk hareketli macron=>

  google'a macron yazıp enter'a basmaya üşenenler için edit: partisiz aday diye örnek gösterdiğiniz insan "dünyanın en zengin" ailesinin sadık bir üst düzey çalışanıydı ve seçim boyunca tüm dünya iş çevresinden limitsiz bir destek aldı. muharrem gibi traktör-kasket gezen biri değildi yani, baştan aşağı (eşi dahil) elitizmin doruklarında bir kişidir macron.
 • rakıyı fazla mı kaçırdın hocam?
 • alkolik hareket engellenemez x2

  ahp
 • yaptığı şeyi saçma bulmakla beraber dediğini bir tane kimsenin anlamamasına da şaştım kaldım. adam parti falan kurmuyor, adam aldığı oyun etkisinde kalmış ve kendi kendini cumhurbaşkanı adayı ilan ediyor. bu süreci de hareket olarak tanımlıyor. başarılı olacağını düşünmüyorum pek tabi, çünkü yarıştı ve adam(!) kazandı.
229 entry daha