• olay hakkında yorumu "demek ki ben hava pokemonu değilmişim, su pokemonuymuşum" olan çocuk ...
  • çocukken bir pokemon zevkimiz vardı, sıçtı batırdı içine.
  • ne durumda diye merak ettiğim mal çocuk. bu pezevenk yüzünden pokemon yayından kaldırılmıştı. şimdi nereden atlıyor acaba.
  • sevgili ferhat amerikada olsaydı üç önemli gelişme olurdu bu olay sonrası;
    1. aile pokemon holdinge dava açar ve zengin olurdu,
    2. çocuk devlet tarafından aıleden alınıp bir rehabilitasyon merkezinde tutulurdu bi süre,
    3. halk aileyi tutanlar devletı tutanlar diye ıkıye ayrılır, iki ayrı kamuoyu oluşturulur, belkı referanduma bıle gıdılırdı
  • tam ash ve charizard iyi bir ikili oldu diye sevinirken hevesimizi kursagimizda koyan mal cocuk.
  • bu çocuğun sayesinde artık türkiye devlet televizyonlarında anime yayınlanmamaktadır. saygılarımı sunuyorum kendisine.
  • "kendini 'pokemon' zanneden 4 yaşındaki ferhat, 7 kattan 'havalandı.' 21 metre uçan pokemon ferhat yumuşak yere düştü de, sadece kırık ayakla kurtardı.

şans eseri yumuşak zemine 'çakılan' ferhat'ın sol bacağının kırıldığı belirlenirken, sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. halen çocuk cerrahi servisinde tedavisi süren ferhat, "neden düştün" diye soran doktoru selahattin toktaş’a olayı şöyle özetledi: "ben pokemon’um ve pokemon gibi uçtum."

(bkz: milliyet)
    (bkz: pokemon)
  • dün gibi aklımdadır (zaten hep gereksiz şeyler dün gibi aklımdadır). o gün bu haberi veren muhabir, atlayan elemanı gören başka bi çocukla ropörtaj yapmıştı. olayın nasıl geliştiğini sorduğunda, çocuk ''ferhat 'ben pidgeotto'yum' deyip atladı.'' demişti. fakat haberi yapan koca koca, çizgi filmlerden bihaber olan adamlar elemanın dediklerinden bir anlam çıkaramamışlardır. pokemonlar hakkında 30 saniyelik bir araştırmadan sonra en meşhur pokemonun pikachu olduğunu öğrenirler. haliyle ''çocuk olsa olsa 'pikachu' demiştir.'' deyip, haberi ''kendini pikachu sanan çocuk balkondan atladı'' şeklinde verirler.

aslında eleman pikachu değil de ''pidgeottooo'' demişti. üstelik bu pidgeotto denen pokemon bildiğin kuştur. yani eleman pekala ''ben güvercinim, kartalım, şahinim...'' deyip atlayabilirdi balkondan ama o pidgeotto olmayı seçmişti. haberci arkadaşlarsa işgüzarlık yapıp milleti yanlış bilgilendirmişti. olayı araştırmayan yargı unsurları da ''çocukların her gün izlediği pikachu zararlı bi şey ki yasaklanmalı.'' deyip çizgi filmin gösterimini yasakladı. oysa ki araştırılmalıydı çünkü haber çelişkiler içeriyordu, pikachu uçamayan bir pokemondu. olayın üstüne gidilmedi, kısa yoldan çizgi film yasaklandı. halbuki yargının araştırma yapıp özenilen pokemonun pidgetto olduğunu öğrenmesi lazımdı. ''elemanın 'ben pidgettoyum' ya da 'ben güvercinim' deyip atlaması arasında hiç bir fark yoktur, ikisi de kuştur. kuşa özenmekle pokemon yasaklanamaz.'' diye bir karar vermesi lazımdı ama olmadı.

varsayalım ki çocuk ''ben güvercinim.'' deyip atladı. bu yargı kararının mantığına göre güvercinler de dahil olmak üzere bütün hayvanların itlaf edilmesi gerekirdi. böyle mantık mı olur yahu? çocuk atlamışsa kendi problemidir.

işte bu da kuş türü bir pokemon olan pidgeotto'nun çıplak fotoğrafı: http://www.angelfire.com/…oplateau/pokedex/017.html
  • alçılar içinde hastanede yatarken gerçekleştirilen röportajda kendisine yöneltilen "ferhatçım pişman mısın?" sorusuna "hayır. bir iyileşeyim tekrar pokemon gibi uçacam" cevabını vererek bana dumur olgusunu tattıran çocuk.
  • evrim geçirip kekozar olmuş.
hesabın var mı? giriş yap