• pokemonla büyüyen nesil için kötü çocuktur. bizim zamanımızda ile başlayan çizgi film muhabbetlerinde adı pek de iyi anılmayan çocuktur.
  • dün gibi aklımdadır (zaten hep gereksiz şeyler dün gibi aklımdadır). o gün bu haberi veren muhabir, atlayan elemanı gören başka bi çocukla ropörtaj yapmıştı. olayın nasıl geliştiğini sorduğunda, çocuk ''ferhat 'ben pidgeotto'yum' deyip atladı.'' demişti. fakat haberi yapan koca koca, çizgi filmlerden bihaber olan adamlar elemanın dediklerinden bir anlam çıkaramamışlardır. pokemonlar hakkında 30 saniyelik bir araştırmadan sonra en meşhur pokemonun pikachu olduğunu öğrenirler. haliyle ''çocuk olsa olsa 'pikachu' demiştir.'' deyip, haberi ''kendini pikachu sanan çocuk balkondan atladı'' şeklinde verirler.

aslında eleman pikachu değil de ''pidgeottooo'' demişti. üstelik bu pidgeotto denen pokemon bildiğin kuştur. yani eleman pekala ''ben güvercinim, kartalım, şahinim...'' deyip atlayabilirdi balkondan ama o pidgeotto olmayı seçmişti. haberci arkadaşlarsa işgüzarlık yapıp milleti yanlış bilgilendirmişti. olayı araştırmayan yargı unsurları da ''çocukların her gün izlediği pikachu zararlı bi şey ki yasaklanmalı.'' deyip çizgi filmin gösterimini yasakladı. oysa ki araştırılmalıydı çünkü haber çelişkiler içeriyordu, pikachu uçamayan bir pokemondu. olayın üstüne gidilmedi, kısa yoldan çizgi film yasaklandı. halbuki yargının araştırma yapıp özenilen pokemonun pidgetto olduğunu öğrenmesi lazımdı. ''elemanın 'ben pidgettoyum' ya da 'ben güvercinim' deyip atlaması arasında hiç bir fark yoktur, ikisi de kuştur. kuşa özenmekle pokemon yasaklanamaz.'' diye bir karar vermesi lazımdı ama olmadı.

varsayalım ki çocuk ''ben güvercinim.'' deyip atladı. bu yargı kararının mantığına göre güvercinler de dahil olmak üzere bütün hayvanların itlaf edilmesi gerekirdi. böyle mantık mı olur yahu? çocuk atlamışsa kendi problemidir.

işte bu da kuş türü bir pokemon olan pidgeotto'nun çıplak fotoğrafı: http://www.angelfire.com/…oplateau/pokedex/017.html
  • okulda verilen dandik kompozisyon konulari icinde bulunan "televizyon neden zararlidir?" temali sorular icin super ornek olusturdugundan tarafimdan duzenli araliklarla kullanilan haber.
  • kendini casper zannedip koşarak duvarın içinden geçmeye çalışan çocuktan bir üst seviyededir.
  • bir dünya çizgifilm severi pokemon'un sekiz buçuk sezonundan mahrum bırakan çocuk. görenlerin insanlık namına en yakından camdan atmaları rica olunur.
    olay gündemden düştükten sonra tv de devirdaim eden eski bölümlerden ne zaman charizard'ın magmar'ı yamulttuğu bölüm çıksa "bu bölümde kalmıştı, yarın yeni bölümler başlıyacak." deyu umutlanıp, her seferinde başa döndüğünü görünce kendimi kaybederdim, yıkılırdım. şimdi de "eşşek kadar oldu halen pokemon sayıklıyor" engeli var izleyemiyorum. heryer engel, o engel, bu, hiç gerekliler, luzumsuz, batan güneş, zeplinler
  • benim merak ettiğim; mesela bu çocuk ben uçağım deyip camdan atlasaydı, tüm hava alanları kapatılacak mıydı? veya bu çocuk ben kuşum deyip aşağı atlasaydı tüm kanatlı hayvanları itlaf mı edecektik? ülkemizde bir yerde bir yanlışlık, bir hata olduğu zaman hatayı düzeltmek yerine hatayla ilgili her şeyi yoketme yoluna gitmemizin bir örneği olan olayda baş rolü oynayan gudik çocuk. başka bir örnekte youtube un kapatılması olabilir mesela.
  • zaten atlayası varmış. pokemon bulamasa "ben dark ving duck'ım! " diyip atlardı bence. benden çok daha geç doğduğuna çok memnunum.
    her nesil kendi sıkıntısını yaşıyor. bizim nesil de sınav sorularını çalmaya doyamadı mesela. onlar daha pis oluyorlar.
    o değil de, hugonun amına kim koymuştu?
  • soy ağacına hala sövdüğüm velet.* ben ki o yaşımda pokemonla aynı saate geldiği için basketbolu bırakan çocuk; bu velet yüzünden tamamen izleyemez oldum.*

(bkz: ferhat seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)
  • ben superman'im deyip 5.kattan atlamaya calisani t-shirt'unun ucundan yakalarsaniz, bu basligi gordugunuzde o cocuk bir kaniniz cekilmesine neden olur.
hesabın var mı? giriş yap