*

şükela:  tümü | bugün
  • merhabalar. ben bop eşbaşkanı, ak parti kurucu genel başkanı, türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanı, istanbul imam hatip lisesi mezunu recep tayyip erdoğan.

çok sesliliğin tam anlamıyla yaşanabildiği, içerisinde kızların ve kadınların bile rahatça düşüncelerini ifade edebildiği, farklı fikirlerin konuşulabildiği nadir platformlardan biri olan ekşi sözlük’te siz yazarlar ile bir araya gelmenin heyecanını yaşıyorum.

şu andan itibaren bu başlık altında yasal çerçevede yazacağınız entry’lerdeki soruları zamanımın yettiğince yanıtlamaya çalışacağım. bu sürecin demokratik topluma büyük bir katkısı olacağını düşünüyor ve içtenlikle yanıtlamak üzere sorularınızı bekliyorum. kimse kusura bakmasın süre bitmiştir, hoşça kalın.
  • memnun oldum.

ben de sultanlar sultanı, hakanlar hakanı hükümdarlara taç veren allah’ın yeryüzündeki gölgesi, akdeniz’in ve karadeniz’in ve rumeli’nin ve anadolu’nun ve karaman’ın ve rum’un ve dulkadir vilayeti’nin ve azerbaycan’ın acem’in ve şam’ın ve halep’in ve mısır’ın ve mekke’nin ve medine’nin ve kudüs’ün ve diyarbekir'in ve kürdistan'ın ve bütün arap diyarının ve yemen’in ve daha nice memleketlerin ki, yüce atalarımızın ezici kuvvetleriyle fethettikleri ve benim dâhi ateş saçan zafer kılıcımla fetheylediğim nice diyarın sultanı ve padişahı sultan bayezıd hân'ın torunu, sultan selim hân'ın oğlu, sultan süleyman hân’ım.

bana soru soranın kellesi gide.
  • soyup sogana cevirdiginiiz yetmeyip ayakkabi kutularina sakladiginiz satip savurdugunuz topraklarin madenlerin tonlarca aldiginiz vergilerin getirilerini nasil degerlendiriyorsunuz ? paralari nerde sakliyorsunuz ? denildigi gibi kendinize ada satin aldiniz mi ?
  • (bkz: diploma nerde)
  • daha önce sözlükte soruları yanıtlayan siyasetçiler olmuştu. erdoğan böyle bir şey yaparsa tüm soru soranları tutuklatır. ancak şu şekilde sorarsanız başka : "ülkenin en güçlü adamı olarak, 15 yıldır ülkeyi refah seviyesine taşımış bir lider olarak önümüzdeki yıllarda hangi inşaat projelerini müjdelersiniz efendimiz?"
  • atma recep din kardesiyiz.
    hakikaten sen mi yanitlayacaksin ?
  • cumhurbaşkanı'nın şuraya gelip soruları samimi bir şekilde yanıtladığı gün burası bir isveç , danimarka olmuş demektir. yani çok uzak ihtimal .
  • allah mı olmak istiyorsun? allah olmak istiyosan toplanak allah diyek.