şükela:  tümü | bugün
  • maddox'un yerini aldigindan beri steelers'i 7 macta 7 galibiyete surukleyen deh$et quarterback, regular season'un en buyuk mvp adayi.
  • 2005 afc championship macinda sadece 2 touchdown yapmaayi basarabilen, 24 hucum atisinin sadece 14'unde basarili olan, oyunu kendi elleriyle new england patriots a veren big ben lakapli betonkafa. ayrica lisede son sinifa kadar quarterback ol-a-mamasinin sebebini, kocun oglunun o pozisyonda oynamasi ile aciklamis.
  • 2005-06 sezonu playofflarinda pespese cikardigi iyi maclarla takimina super bowl xl oynama hakkini kazandirmis pittsburgh steelers quarterbacki. insanustu isler yapmaz ama qb ratingi baya iyi yeterince efficient bide 1982 dogumlu daha ne olsun. benden genc pezevenk..
  • divisional macinda indianapolis coltsun maci kazanmasini onleyip bir anlamda eger pittsburgh superbowlu kazanirsa bunun en buyuk etkeni olan oyuncu. olay soyle olmustur, macin bitmesine cok az bir sure kalmis ve topa sahip olmalarina ragmen koclarinin cesur karari ile sure gecirmeyip touchdown yapmayi denerken running back jerome bettis'in end zone'da fumblesonucu top kaybetmesi ile indianapolislilerin topu alip butun sahayi kosarak inanilmaz comebacksonucu maci kazanacagini dusunurken, big benson adam olarak inanilmaz bir tackle ile kosucuyu yere sermis, atagi kesmis, maci resmen kazandirmistir. nitekim devaminda indiana cok musait durumda field goal'i kacirmis boylece hareketin degeri 5 kat daha artmistir.
  • kendisiyle ayni lisede okudugum super yetenek, 7 no lu formasi okul girisindeki duvarda asilidir.
  • dördüncü göbekten isvicreli olan quarterback. zaten bu soyaddan daha swiss birsey olamaz.*
  • 2010-2011 sezonunun ilk 4 maçında georgia'lı bir üniversite kızına cinsel saldırıda bulunduğu şüphesinden dolayı aldığı ceza nedeniyle oynayamamıştır.

yokluğunda muhteşem pittsburgh savunması 4 maçın 3'ünü kazanmıştır gerçi ama, dönüşü tüm iron curtain taraftarları için büyük bir rahatlama sebebi olmuştur, orası kesin. bugünkü browns maçında attığı 3 touchdown pasıyla geri döndüm demiştir resmen.

hoşgeldin big ben. bu takım sensiz de playoff yapardı, ama seninle super bowl'u alır. bileğine kuvvet.
  • (bkz: ruffles burger)

şu sıralar emmanuel sanders patriots'a kaçmasın diye çok ağır lobi yapmakta 24 saatten az bir süresi kaldı. mike wallace'ı da dolphins'e yolladı, heath miller da sezonun yarısına kadar iyileşemezse, üstüne sanders da brady başkanın kollarına kendini atarsa steelers'ı acı dolu günler bekleyebilir, sonra gelsin plaxico burress ile silahlı günler...
  • playofflara katılmasına ramak kalan steelersın büyük adamı. fevkalade quarterback evet düşüş vardı ancak son haftalarda big ben'e bi şeyler oldu ve o eski lider qb geri döndü sanki son haftalarda. evet bu sezon bitti belki onlar için ama önümüzdeki sezon ben leveon bell'i biraz daha geliştirip big ben ile de pas yollarında muhteşem şeyler yapacağına inanıyorum steelersın big ben önderliğinde.