• bizim mahalleden daha değişik bir versiyonu geçmişti. örnek verecek olursak;

- sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    + anlat.
    - anlat demekle olmaz. sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    + anlatma lan.
    - anlatma lan demekle olmaz. sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    + yav siktir git.
    - yav siktir git demekle olmaz. sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    + azına sıçayım.
    - azına sıçayım demekle olmaz. sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    + (kişi artık yorulur ve cevap vermez, sessiz kalır)
    - (fayda etmez tabi sessizlikte, karşısındakini taklit ederek) ..... yapmakla olmaz. sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?
    .......
    ......
    .....
    ....
    ...
    ..
    .
    (n + sana bi sivrisinek masalı anlatayım mı?)

böyle bir insandan kaçmak için ışık hızı olmasa da en azından ses hızına ulaşmak gerekir.
  • güzel çocukluğumun en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. bu tekerlemeyi ya da her ne haltsa ilk öğrendiğimde bunu başkalarına yapmak güzeldi. ilk başlarda eğlenceli gelmişti. fakat bunu yapmaya devam ettikçe sonsuz diye bir kavramın varolduğuna şahit olmuştum. bunu kaç kere üst üste sorabilirdim? bunun sonu neydi? acaba karşımdaki ne derse bunu karşımdakine anlatabilecektim? peki bu durumda karşımdakine masal diye ne anlatacaktım? yoksa herşeyi sorgulayıp ayrıntılarına kadar düşünmeye çalışan pis bir basak burcu erkegi olmanın ilk evrelerimiydi bunlar? bakın bu entry'de bile kendi kendime kaç tane soru sormuşum lanet olsun bunu çıkartanı...
  • cocuklugumuzun gudik tekerlemelerinden biri. gudik aslinda masum. sinir.. gicik.. karsindakini sinirden kasinana ya da gozune bir yumruk indirene kadar devam ettirebilirsin. tabii duracagin yeri iyi bilmek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap