şükela:  tümü | bugün
 • lonely teardrops e$liginde su an bana gulumseyen adam...

  "i think the thing is, we both realized that we didn't have much time and i accepted him for who he was. i didn't expect him to change. i think he felt that for me too. i liked his drama..
  and he needed me..
  i loved him.."
 • -` :sera` is drinking a way of killing yourself?

  - * or, is killing myself a way of drinking?"
 • sera: don't you like me ben?
  ben: sera what you don't understand is.. see. no...you can never ever ask me to stop drinking. do you understand?
  sera: i do..i really do..

  (bkz: lonely teardrops)
 • her gün tekrarlanan bir intihar biçimi olarak alkolü seçen gerçek loser. sigara tiryakisi film karakterlerinin tersine, alkolik olmasına rağmen hiç sigara kullanmayan leaving las vegas karakteri. keyif olsun diye değil, ölmek için içen adam.
  --- spoiler ---
  ben sanderson hiçbir dış etkiye maruz kalmadan, kendi bilinçli tercihiyle, kendi istekleri doğrultusunda, otanazi hakkını bir hafta boyunca yemek yemeden her gün 24 saat içerek kullanmayı seçen kararlı bir insandır. bu tercihine; kendisini gerçekten seven, alkolüde sevdiği erkekle birlikte yaşamının bir parçası haline getirmeyi kabul eden, seks işçisi sara dışında saygı duyan kimse yoktur. sanderson'da yaşamının son yolculuğunu ironi dolu bir tutkuyla bağlandığı sara ile birlikte las vegas'da yapmaya karar verir.
  --- spoiler ---

  nicholas cage'in oyunculuk kariyerinin dönüm noktası olan karakter, cage tarafından oynanmamış adeta yaşatılmıştır. alkolikliği levent kırca' nın 5. sınıf mizah anlayışına dayalı kalitesiz sarhoş taklitleriyle izlemeye alışkın kitle için ben sanderson gerçekliği travmatik bir etki yaratabilir. ''ölmek için içen bir adam'' olarak, ''gerçek alkolizm nedir ?'' konulu bir dersin kitabını yazan adamdır. cage, ben sanderson rolüyle; kırmızı halıdan yürüyerek oscar heykelciğiyle poz verip, akademi önünde kısa bir teşekkür konuşması yapma şansını, sergilediği perfomansla gerçekten hakederek yakalamıştır.

  ben sanderson denince akla ;
  --- spoiler ---
  sera ile birlikte kovulmadan önce kaldıkları otelde, güneş batarken şezlong üzerinde sevişip, sarılarak uyudukdan sonra, şafak sökerken ayağa kalkmaya çalışıp yaşadığı alkol komasının etkisiyle yere düşüşü ve kırılan camlarla birlikte, yolun sonuna geldiğini gösteren tükeniş anı gelir.
  --- spoiler ---
  tüm bunların üstüne; bir duble sek rakı konur , film yeniden dvd playera yerleştirilir ve o sahne tekrar tekrar izlenir.