şükela:  tümü | bugün
  • en çok merakımı cezbeden bölümü, içine girilen küçük ve kaygan delik değil, aynayla yardımcı olunan bölümüdür.
  • şebnem ferah şarkısını söylerken, bu şarkıyı yazma sebebi olan kişi veya kişiler sesi açıyor mu, yoksa kısıp bunu da mı yok sayıyor diye merak ediyorum.
  • bu şarkı ilk çıktığında haliyle 'içine girdiğin küçük kaygan deliği' repliğiyle biliniyordu. bir arkadaşımla birlikte hiç de samimi olmadığımız iki kızla beraber düzeyli bir şekilde sohbet ederken şebnem ferah'ın mevzusu açıldı... arkadaşım bu şarkıdan bahsetmek istedi, adını çıkaramadı... haliyle meşhur repliği kullanarak anlatmaya çalıştı...

"hani var ya canım içine girdiğin sıcak ıslak deliği diyo şarkıda"

çok içten kahkaha atmıştım. hey gidi.
  • bir yarışmacı bu şarkıyı o ses türkiye'de söylese ne olur acaba merak ediyorum.

malum ebru gündeş jüri üyesi.
  • "merak etmeden duramıyorum, geceleri nasıl uyuyorsun?" kısmının melodisinin bir garipliği var. bir yamukluğu. iç gıcıklıyor. garip ama, iyi anlamda.
  • kim ne derse desin mükemmel bi melodiye sahip olan..bu kadınla hayatımızı ortak yaşamışız diyebileceğim sözlere sahip 10 kere dinnesem bıkmayacağım şebnem ferah parçası
  • garip bir gerilime sahip oldugu için ilgimi çeken şarkı
  • tek başınıza yürüdüğünüz sokağın sonun da girdiğiniz mekanda çalan şarkıdır. bilmiyorum. böyle yalın yürürken ,yine tek başınıza oturduğunuz 4'lü masanın arkasında çalan bu şarkıyı dinlerken etrafta oturan kalabalığı hiç seyrettiniz mi ? çiftlerin muhabbettine kulak kabarttınız mı ? ya da hareketlerine odaklanıp mimiklerinin ne kadar kendilerine yabancı olduğunu farkettiniz mi ? nedense aklıma sartre'den bulantı gelmişti.
    etraftaki çiftlere iyice baktım. kızmayın lan. tek sap bendim maalesef. doğal olarak çiftlere baktım. bir an için bu insanların neden bu saatte birbirleriyle böyle harıl harıl birşeyler konuştuğunu düşündüm. bir an için aslında herşeyin altında cinselliğin yattığını düşündüm. lan tamam kızın yargılayın. hayvan deyin.sevgi, aşk ya da başka birşey gelmedi. suçluyum. kabul ediyorum. ben dahil orada ki tüm insanalrın bir an için sadece ve sadece çiftleşmek olduğunu düşündüm. sevgi ve benzeri manevi duyguları önemsemediğini , tamamen hormonal duygularla hareket ederek olayları bu boyuta getirdiklerini düşündüm. hem de inanılmaz büyük bir maske ardında. herkesin taktığı bir maskenin ardında. o maskelerin üstünde nelerin olduğunu tahmin ederseniz sanırım.
    sonra bu şarkının sözlerini düşündüm. emin olun bir kadından duyduğum en samimi şarkıydı. sözleri bu maskelere yazılmış ve ender bulunan bir şekilde güçlü bir duruş sergileyerek neyin ne olduğunu ortaya dökmüş, tüm herkesin için de bazı şeyleri ulu orta savurmuş ve bunu yaparken de öz yaşı dökmemişti. belki sevmezsiniz, bazı sözlerien takılırsınız, orasını burasını çekiştirirsiniz ama hakkını vermek lazım. ben saygı duydum.. büyüksün..
  • ebru gündeş ve o zaman ki sevgilisine tarihi ayar veren şebnem ferah şarkısıdır.
    sebep: süha yavuz denen andaval şebnem'i ebru gündeş ile aldatmıştır.
    "attan inip eşşeğe binmek" bu olsa gerek!

senfoni konserinden:

http://www.youtube.com/watch?v=gwtato-cm3u +
  • sözleri şöyleymiş bu güzide şarkının:

içimde bir ateş yanıyor, bedenim dar gelir oldu,
    ateşime ister körüklerle gel ister suyla,
    istediğin kadar konuş benimle, istediğin kadar yalan söyle,
    beni ben yapan içimdeki sesleri susturamazsın.
    içine girdiğin küçük kaygan deliği yeni ve büyük bir dünya mı sandın?
    istersen bir aynayla yardım edeyim ama umursamazsın.

merak etmeden duramıyorum, geceleri nasıl uyuyorsun?
    beni boşver kendine cevap ver lütfen bu kez dürüst olur musun?

ben şarkımı söylerken istersen sesi açarsın
    istersen kısıp bunu da yok sayarsın
    kimbilir belki gülümser belki ağlarsın
    yüreğimdeki sesleri susturamazsın.

bir yanım seni hala düşünüyor,
    bir yanım sana fena kızgın
    yalnız sen ve ben biliyoruz olanları, unutturamazsın
    sakın nefret ettiğimi düşünme bende böyle duygular barındıramazsın,
    geçmiş hiç yaşanmamış gibi davransan da baştan yazamazsın.